OBRAZEM: Bikeři po jedenácté na Žacléřské 70 MTB

17.9.2017  •
čtenost 703
 • foto: Miloš Šálek

Jedenáctý ročník Žacléřské 70 MTB v hlavním závodě družstev na 77 kilometrů vyhrála v sobotu trojice Lukáš Drejsl, Jakub Mokrý a Petr Hruška. Tým BMC Skibikecentrum.cz. trať zdolal za 3 hodiny 17 minut a 17 vteřin. Na druhém místě skončil v absolutním pořadí Kasper-Swix Team (Javůrek, Hrach, Karban) a třetí přijela polská hlídka Optyk Okular Jelenia Góra (Bereźnicki, Dumin, Ignaczak). Závod na 54 kilometrů ovládl Bikeclinic Cannondale (2:25:16) složený z Vojtěcha Mareše, Martina Škabrady a Petra Doležela. V závodě jednotlivců na 77 kilometrů obhájil prvenství Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch) a v ženách zvítězila Milena Cesnaková (Weber). Oba vítězové se zároveň stali celkovými vítězi pětidílného seriálu Českého poháru v maratonu, který vrcholil právě Žacléřskou 70.