Neděle

1. srpna 2021

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

image

Den záchranářů v Trutnově

11. 9. 2020 11:00 - 17:00 Krakonošovo náměstí

Hasičský záchranný sbor a město Trutnov pořádají v rámci oslav 65 let od založení profesionální hasičské jednotky v Trutnově Den záchranářů. Spolupodílet se na této akci a prezentovat svou činnost bude Policie ČR, Městská policie Trutnov, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, SDH Trutnov, Horská služba ČR, VOŠZ a SZŠ Trutnov, Český červený kříž a BESIP.

Těšit se můžete na statické ukázky techniky a vybavení jednotlivých účastníků, ale také na ukázky zásahové činnosti hasičů a policistů - zadržení pachatele, záchrana osob z výšky, záchrana osob z havarovaného vozidla, hašení vzníceného oleje na pánvi. Dále si návštěvníci budou moci vyzkoušet např. resuscitaci pacienta, brýle simulující opilost, nebo trenažér simulující náraz automobilu.

Děti se pak mohou s radostí zúčastnit soutěží o drobné ceny, které mají připravené instruktoři preventivně výchovného programu Hasík. Technika a vybavení účastníků akce bude k vidění od 10:00 do 17:00.

Ukázky zásahové činnosti proběhnou ve dvou blocích, a to dopoledne od 10:00 do 11:45 a odpoledne od 15:00 do 16:45.

Srdečně Vás zveme na tuto událost, kde budete mít jedinečnou možnost vidět na jednom místě techniku, vybavení a ukázky činnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.