reklama 

Když se technologie přizpůsobují vašemu zraku: Pracovní a progresivní brýlové čočky

9.5.2017  •  Moje Trutnovinky  • 
čtenost 216
 •• Komerční sdělení

Možná nevíte, že předchůdce moderních brýlí už slaví osmisté narozeniny. A možná taky nevíte, že jeho současní nástupci dokáží řešit hned několik potřeb svých uživatelů najednou a ještě perfektně vypadají a snadno se udržují. Řeč je o dvou oblíbených produktech společnosti Essilor - pracovních brýlových čočkách a takzvaných multifokálech.

Když se technologie přizpůsobují vašemu zraku: Pracovní a progresivní brýlové čočky


Ulevte očím namáhaným sledováním monitorů a displejů

Co si budeme povídat. Životní styl, který většina z nás vede, zdraví příliš neprosívá. A to nejen pokud jde o tělesný pohyb nebo duševní odpočinek. Vysedáváním před monitory, prací se smartphony a tablety, ale i sledováním televize zraku zrovna neulevujeme.

Je prokázáno, že sledování nejrůznějších digitálních zařízení znamená pro oči mimořádně velkou zátěž. Optometrista Jiří Malinský z trutnovské oční optiky říká: „Obrazovky a displeje jsou všude, kam se podíváme. Navíc se neustále zmenšují a jejich obraz je tím pádem víc rozpixelovaný. Naše oči se musí intenzivně soustředit, aby se mu přizpůsobily. Navíc zaostřují v krátkém čase na různě vzdálené obrazovky, musí zvládnout odfiltrovat jejich lesk a jsou vystaveny škodlivému modrofialovému světlu.“

Maxresdefault 1

Samozřejmě, že pro unavené oči existuje ochrana. Trpíte-li dvojitým nebo rozmazaným viděním, zarudlými a suchými spojivkami či bolestmi hlavy, může jít o takzvaný syndrom počítačového vidění. Rozhodně byste neměli dlouho otálet, ale raději se co nejdříve vypravit pro pracovní brýlové čočky. Kam? Nejlépe do Oční optiky Malinský. Tam s nimi mají bohaté zkušenosti.

„Zákazníkům, kteří každodenně pracují u počítače nebo podobného zdroje světelného záření, jednoznačně doporučujeme pořízení kancelářských čoček Varilux Digitime. Zkušenosti jejich nositelů a samozřejmě také lékařské výzkumy ukazují, že účinně snižují námahu očí, zlepšují čitelnost malých znaků a navíc pomáhají v přirozeném držení hlavy při používání chytrých telefonů,“ uvádí optometrista Jiří Malinský. Jsou opatřeny vrstvou Crizal Prevenzia, která snižuje odlesky, zlepšuje kontrast a pomáhá zabraňovat předčasnému stárnutí očí.

Synchroneyes Technical Illustration 650 1

Nedílnou součástí je i ochrana očí před slunečním a UV zářením

Veškeré multifokální brýlové čočky lze samozřejmě objednat i ve variantě samozabarvovací nebo na stálo zabarvené. Na výběr je několik zajímavých barevných a povrchových úprav, včetně Polarizace, která prokazatelně snižuje nežádoucí odlesky a tím usnadňuje práci například profesionálním řidičům.

Kompenzujte vetchozrakost způsobenou věkem

Pokud je vám kolem čtyřiceti, velmi pravděpodobně ztrácí vaše oči schopnost zaostřit na kratší vzdálenost. Zkusili jste v poslední době navléknout nit do jehly? Přečíst písmo na krabičce s léky? Pokud ano a výsledkem bylo natahování ruky co nejdál od očí, vítejte v klubu lidí s presbyopií.

Ale žádný strach, Jiří Malinský ji vysvětluje jako přirozený jev: „Presbyopie neboli vetchozrakost je skutečně záležitostí přirozeného stárnutí oka.  Oční čočka ztrácí postupem času pružnost a ostření na drobné detaily je čím dál obtížnější.“

Během dne neustále přeostřujeme z krátkých vzdáleností na dlouhé a zase zpět. Vnímání světa „vetchým zrakem“ se stává nepříjemným a namáhavým. Není nutné se změnou ve vidění trápit. Všechny tři ohniskové vzdálenosti najednou řeší multifokální čili progresivní brýlové čočky. Samozřejmě se o nich zmiňuje i Jiří Malinský.


Vxsekcemultifokaly610x27011 1

„V naší optice poradíme a nabídneme vhodné brýle i lidem s presbyopií. Multifokálů na trhu existuje celá řada. Při výběru je dobré se řídit nejen cenou, ale hlavně technickými parametry. Pro uživatele je nejdůležitější šíře koridoru. Levné čočky mají koridor úzký, a tedy jsou hůře snášeny, zatímco moderní druhy progresivních čoček vyrobených nanotechnologiemi koridor neboli tunelové vidění vůbec nemají,“ vysvětluje optometrista s tím, že i v případech multifokálních čoček by dal přednost značce Varilux.

Ať už vás zrak trápí kvůli dlouhému vysedávání před monitorem nebo věku, vždy se vyplatí svěřit do péče odborníků. V Oční optice Malinský na vás čeká tým usměvavých profesionálů, speciální přístroje pro měření zraku a široký výběr kvalitních brýlí. Stavte se pro ty své.

Navíc můžete do konce června 2017 využít akci VARILUX 1+1, což znamená, že si koupíte jeden pár multifokálních plastů a k tomu dostanete  druhý pár ve stejné kvalitě, například sluneční nebo s polarizací, tak neváhejte.

Těšíme se na viděnou v Oční optice Malinský!
www.optika-malinsky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama