reklama 

Dobrovolní hasiči a první pomoc

14.3.2016  •  Napsali nám  • 
čtenost 719

Každý měsíc probíhá v jednotce sboru dobrovolných hasičů města Trutnova - Horní Staré Město školení nebo výcvik s technikou. V zimních měsících se více provádějí školení, která nejsou vždy tak zábavná, trochu jinak tomu však bylo v neděli 13. března v klubovně hasičské zbrojnice.

Dobrovolní hasiči a první pomoc

Na programu bylo školení z předlékařské první pomoci včetně praktických ukázek. Celé dopoledne se nám věnovala Mgr. Libuše Kotyková, odborná učitelka VOŠZ a SZŠ Trutnov, se svými žáky.

Věrohodně namaskovaná zranění připomínala skutečná, se kterými se můžeme kdykoliv setkat nejen při své práci dobrovolného hasiče, ale i v běžném životě. Byla nám vysvětlena resuscitace včetně praktické ukázky a mohli jsme si vyzkoušet i nepřímou srdeční masáž na figuríně. Dále nám bylo vysvětleno použití automatického externího defibrilátoru LIFEPAK 1000, který město Trutnov zakoupilo naší jednotce koncem minulého roku.

Byla nám vysvětlena a ukázána ošetření otevřených zlomenin, žilního a tepenného krvácení, pneumotoraxu, všech tří stupňů popálenin, poranění páteře, poleptání, úrazu hlavy a amputace končetin. Závěrem proběhla diskuze.

Chtěli bychom touto formou pokračovat i nadále, a rozšířit si tak své znalosti a schopnosti poskytnout pomoc. Nakonec nezbývá nic jiného, než poděkovat Mgr. Libuši Kotykové s jejími žáky za to, že nám věnovali celé nedělní dopoledne a obohatili tímto naše znalosti.

Jiří Chrtek
SDH Trutnov HSM

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama