reklama 

Dobrovolníci budou čistit koryto Úpy

7.4.2016  •  Napsali nám  • 
čtenost 928

Skupina dobrovolníků se rozhodla vyčistit okolí řeky Úpy v Trutnově. Sbírat budou především civilizační odpad, tedy PET lahve, polystyren a další výrobky, které do přírody nepatří.

Dobrovolníci budou čistit koryto Úpy

Do čištění řeky Úpy, které proběhne v sobotu 16. dubna od 10 hodin, se může zapojit každý. Potřeba je pouze pytel na odpadky, doporučované jsou i hygienické rukavice. Sraz všech účastníků je naplánován na 10:00 u autobusového nádraží. Akci je možné pojmout i jako netradiční procházku podél řeky s pytlem na odpadky v ruce.

"Myšlenka uklidit břeh Úpy mě napadla na začátku března. Při procházce podél břehů jsem potkal PET lahev nebo obal od sušenek téměř na každém kroku, " vysvětluje Martin Kynčl, hlavní organizátor události.

Inspiroval se Čistou řekou Sázavou, každoroční akcí, která je také pojata v dobrovolnickém duchu. "V pořadu Duše K hovoří Jaroslav Dušek s organizátorem akce a její patronkou, Anetou Langerovou. Minimální mzdou za úklid Sázavy jsou tu, kromě dobrého pocitu, buchty od místních obyvatel. Napadlo mě, zda se dokážou takhle sejít i lidi v Podkrkonoší," dodává Kynčl.

Přímo na facebookových stránkách události již lidé z Trutnova nabízejí pomoc. Organizátoři se obrátili i na technické služby. Pokud bude mít akce úspěch, plánují příští rok oslovit školy či vodácké spolky z okolí. "Nikoho ale do ničeho nenutím. Hlavní motivací k účasti je dobrý pocit udělat něco pro životní prostředí. I kdybych se měl do čištění řeky pustit sám, bude to stát za to." uzavírá Kynčl.

Veškeré informace najdete na webu http://cistarekaupa.cz nebo na zmíněných facebookových stránkách. Ve stejný den probíhají také i jiné dobrovolnické úklidy v rámci akce Ukliďme Česko. Jednou je akce Jarní úklid Kryblice (https://www.facebook.com/events/120684711664387/).

Martin Kynčl
Foto: Pavlína Kynčlová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama