reklama 

Z vydírajícího kluka na facebooku se vyklubal dospělý muž

9.12.2016  •  Napsali nám  • 
čtenost 2097

Jak jsme slíbili, zveřejňujeme i druhý příběh čtrnáctileté Zuzana Kopecké, žákyně osmé třídy Základní školy V Domcích v Trutnově (na fotografii mezi vítězi druhá zprava), nazvaný Sestřenka. Ten byl zaslán do projektu Dětský čin roku stejně jako předchozí příběh Dědeček, konkrétně do kategorie Pomoc n@ netu. I za něj Zuzana získala cenu.

Z vydírajícího kluka na facebooku se vyklubal dospělý muž

Tentokrát se týká nebezpečné kyberšikany, kdy se Zuzanina sestřenice přes facebook seznámila s klukem, který ji vydíral a vyhrožoval. Zuzana sestřenici poradila, ať se svěří rodičům. Ti pak celou nepříjemnou věc nahlásili policii…

Sestřenka

Mám sestřenku Kačku a bývala jsem u ní dost často, ale více si píšeme na facebooku. Jednou, když jsem u ní zase byla, jí napsal podle fotky docela pěknej kluk, a tak si spolu nějaký čas psali. Psali si krásné věci jako dva zamilovaní, ale jednou jí poslal svou fotku, kde byl nahý ve vaně a chtěl, aby mu poslala svoji, taky nahou.

Sestřenka se mi svěřila a já jí napsala, ať to nedělá. Ale bylo hůř, ten kluk jí poslal fotku počítačově upravenou, její obličej si stáhl z jejího profilu na FB k cizímu nahému tělu a poslal jí to. A pak začalo vydírání, na mou radu mu sestřenka stále nic neposílala, ale on začal vyhrožovat, že když svou fotku nepošle, že upravenou fotku dá na veřejnost. To se sestřenka lekla a poslala mu svou fotku v plavkách, ale on zveřejnil stejně tu upravenou.

Sestřenka se sesypala a hned mi přes facebook všechno napsala. Já jsem jí napsala, ať se nestydí a všechno řekne rodičům a ať jdou na policii, ale ona se bála a nechtěla. Tak jsem jí vysvětlila, že to je kyberšikana, všechno o kyberšikaně jsem jí stáhla z internetu a poslala jí to, radila jsem jí, co mu má odepsat, ale nakonec jsem ji stejně donutila, aby šla za rodiči. A dopadlo to, jak jsem si myslela.

Rodiče celou věc okamžitě nahlásili na policii, kde po čase zjistili, že je jeho profil na facebooku falešný a že to je dospělý muž a prý moje sestřenka nebyla jediná, kterou vydíral, děvčat bylo již předtím pět. Sestřence v té době bylo 16 a já, 11letá holka, jsem jí radila a donutila přes facebook, aby to vše řekla rodičům. Jsem za to ráda a ona se poučila a už stejnou chybu dodnes neudělala.

Zuzana Kopecká

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama