reklama 

Vozíčkáři se setkali se skauty a vydali se na Kolínskou boudu

3.7.2017  •  Napsali nám  • 
čtenost 617

Během června členové Klubu vozíčkářů zažili další zajímavé akce.

Vozíčkáři se setkali se skauty a vydali se na Kolínskou boudu

Nejprve ve čtvrtek 8. června proběhlo v dopoledních hodinách setkání s mladými skauty, kteří se zúčastnili akce OBROK 2017, kdy přijelo asi 1500 skautů z celé ČR na trutnovské Bojiště. Pomáhali i v jiných neziskových organizacích. Na faře proběhlo společné grilování za doprovodu zpěvu skautských písní. Dostavila se i skupina skautů-hudebníků, kteří zpestřili zajímavý program.

Tato akce vznikla za spolupráce s Martinem Rácem a Laďkou Běhounkovou. Chtěli bychom všem skautů tímto moc poděkovat za skvělý program, nádherné písničky a velkou ochotu zpříjemnit den lidem na vozíkách. Skauti mohli i vidět, jak asistenční pes dokáže sundat svetr slečně na vozíku. Jeden náš člen – senior Láďa – si navíc připravil povídání o skautingu za první republiky. Mladí skauti ho nadšeně poslouchali. Ještě jednou všem velký dík.

Další akcí měl být výlet vláčkem na Lučiny. Pro nepřízeň počasí byl výlet o 14 dní odložen a jel se tuto sobotu, tedy už v červenci (přesto patří mezi plánované červnové akce). Někteří členové si vyjeli se svými přáteli vláčkem z Trutnova směrem ke Kolínské boudě na Lučinách. Hned v Trutnově došlo k menšímu zpoždění, protože jednomu vozíčkáři ujel vlak z Nové Paky – takto k nám do Trutnova dojíždí.

Na Kolínské boudě pro nás správce opět připravil (jako vloni) správce krmení pro kozy a ovce a vozíčkáři si mohli zvířata nakrmit. Poté došlo na vysokohorský oběd. Jelikož bylo chladněji, tak i za spolupráce se zaměstnanci boudy se většina výletníků dostala přes bariérový vstup do restaurace na chutný pokrm. Venku zůstala jen jedna vozíčkářka v závětří.

Chtěli bychom tímto poděkovat i zaměstnancům Kolínské boudy za jejich vstřícnost a ochotu. Také chceme poděkovat všem našim kamarádům, bez kterých by se podobné výlety nemohly uskutečnit, stejně tak řidiči vláčku za spolupráci.

Jan Roček
ředitel Klubu vozíčkářů v Trutnově

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama