reklama 

Na dni otevřených dveří se vyrábělo, peklo, ukazovala výuka i létalo dronem

7.12.2017  •  Napsali nám  • 
čtenost 849

Dobrý den, račte dál! Tato slova zněla v první prosincové páteční odpoledne na chodbách Základní školy Mládežnická. Jak už se stalo tradicí, konal se tu den otevřených dveří. Letos si nejen učitelé, ale i žáci a zaměstnanci školy připravili pestrý a nabitý program, plný kreativního tvoření, ukázek prací v hodinách apod.

Na dni otevřených dveří se vyrábělo, peklo, ukazovala výuka i létalo dronem

U vchodu do školy přivítala návštěvníky známá trojice Mikuláš, čerti a andělé, kteří měli připravené potřebné informace k jednotlivým stanovištím a k celému průběhu akce. Návštěvníci měli k dispozici vstup do všech tří pavilonů školy a bylo opravdu na co koukat.

V pavilonu 1. stupně si paní učitelky a žáci připravili pro nejmenší děti například krásnou a pestrou překážkovou dráhu. Předvedl se tu i kroužek kuchtíka, který přímo na místě vykouzlil krásné a chutné plachetničky s pomazánkou. Každý si mohl vyzkoušet vyrobit si svícínek na čajovou svíčku, došlo také na ukázku práce s embosovacím strojem a nechyběla ani výroba papírového přáníčka. V celém pavilonu panovala sváteční nálada a ke sváteční pohodě tu hrála pohodová hudba vánočních koled.

Další pavilon představil tělocvičny, kde probíhala pravidelná činnost sportovních kroužků. V tomto pavilonu se nachází taktéž školní klub Chobotnice, který byl na den otevřených dveří taktéž připraven prezentovat svou činnost. Zde si mohli návštěvníci vyzkoušet výrobu vánočního kapříka, zahrát si nějakou společenskou hru nebo pohybový senzor Xbox a tak dále.

O pár kroků dál je umístěna multimediální učebna, která byla návštěvníky velice oblíbena. Probíhala v ní totiž ukázka všech robotů, které škola nabízí žákům ve výuce. Každý si mohl rozpohybovat Ozobota, nastavit si lego robota, aby plnil dané příkazy, po celou dobu akce běžela 3D tiskárna, taktéž proběhlo focení 360 stupňovou kamerou, která vytváří budoucí virtuální prohlídku školy. Náladu zpříjemnil tančící robot a nechyběla nejnovější „hračka“ školy a tím je dálkově ovládaný dron.

V blízkosti multimediální učebny byl umístěn jarmark, který měl v nabídce prodej ručně vytvořených výrobků a výtěžek z této akce putoval na konto malé Vendulky, která je žákyní naší školy. Ani školní knihovna nezaspala a měla své zastoupení na dni otevřených dveří, kde si mohl každý návštěvník adoptovat svou knihu.

I v posledním a největším pavilonu bylo na co koukat a na co se těšit. Ve cvičném bytě si každý mohl zakoupit malý perníček, který si ozdobil podle sebe, nebo kytičku. Pro všechny byly ve všech odborných učebnách připraveny ukázky kreativní výuky s pomocí nejmodernějších technologií. Byly k vidění naučné kvízy v dějepise, českém jazyce, matematice a fyzice, naučné hry v hodinách cizích jazyků, chemické pokusy v laboratoři, úžasné modely v přírodovědné učebně, virtuální cestování v zeměpisné učebně.

Sváteční náladu na škole doplnily jednotlivé dílničky na chodbách druhého stupně, kde si každý mohl vyrobit vánoční přáníčko, ulovit magnetického kapříka nebo si domů odnést ručně vyrobenou vánoční dekoraci z mašlí a papíru.

Naše škola nabízí kvalitní výuku pod taktovkou kvalitních učitelů, kteří do své práce vkládají mnoho úsilí a nadšení. Škola disponuje s nejnovějšími technologiemi výuky, rozšířenou výukou fotbalu a florbalu, volitelnými předměty informatiky a robotiky, zájmovými kroužky a mnohým dalším.

Fotografie z akce jsou také k nahlédnutí na stránkách školy www.zsmltu.cz nebo na školním facebooku.

Jiří Šembera

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama