reklama 

Vozíčkáři se setkali s kapitánem námořní lodi

31.8.2017  •  Napsali nám  • 
čtenost 924

Během druhého prázdninového měsíce členové Klubu vozíčkářů zažili další zajímavé akce. Zajímavé setkání se uskutečnilo včera, kdy na faru CČSH v Trutnově zavítal zdejší kapitán námořní lodi Miloš Vomáčka.

Vozíčkáři se setkali s kapitánem námořní lodi

Srpnové akce zahájili vozíčkáři první srpnovou středu, kdy na faře proběhlo opékání buřtů, které pro nepřízeň počasí bylo o týden přeloženo.

Následně v sobotu 19. srpna se členové klubu s přáteli vydali na výlet do Zemědělského muzea v Radči u Úpice. Všichni byli překvapeni rozlohou muzea a velmi vstřícným chováním zaměstnanců, kdy i jedna paní některým při chladnějším ránu hned uvařila chutné kafe. Výletníci si prohlídli starší i nedávno používané zemědělské stroje, jako třeba „čerta“ na vyorávání brambor, který se používal donedávna.

Chodící v jedné části muzea mohli vidět i dětské kočárky z různých let a zemí, přitom se dohadovali, koho vozili v jakém kočárku. Také shlédli i různé papírové betlémy. Po velmi zajímavé prohlídce jako již tradičně následovala cesta za jinými požitky a to tělesnými - neboli kde se dobře najíst. Ani v restauraci U Bulánka nezklamali výběrem jídla s příjemnou obsluhou, a tak někteří po chutném obědě by si raději zalehli na kanape. Ještě ale bylo nutné se vrátit zpět do Trutnova.

Poslední velmi zajímavou akcí bylo setkání s námořním kapitánem velké zaoceánské nákladní lodi Milošem Vomáčkou, který také pochází z Trutnova. Tato včerejší událost předčila mnohé. Trutnovský kapitán se rozpovídal o zajímavých akcích během plavby po oceánech, které si normální smrtelník nedovede ani představit. Třeba nastínil i problém námořních pirátů kolem břehů Somálska.

Překvapující byla informace, že na lodi dlouhé přes 200 metrů a široké přes 30 metrů je během plavby i s kapitánem 22 členů posádky. A v rámci úspory zaměstnanců na lodi není ani lékař, i když plují několik týdnů. Kapitán Vomáčka povídal také o Panamě, průplavu mezi Severní a Jižní Amerikou. Promítal přitom videozáznamy, na kterých je vidět úsporu místa. Při průplavu na každé straně lodi zbývá mezera cca 20 centimetrů.

Diskuse probíhala asi dvě hodiny a otázek byl nespočet. Pokud kapitánovi opět někdy vyjde trochu volného času, tak třeba zase rád přijde. Host si na závěr příjemné návštěvy mohl pohladit vodícího psa Týnu od nevidomé Petry.

Prázdniny jsou u konce a již jsou naplánované další akce, výlety a hosté dokonce už i na říjen. Třeba je rozjednána návštěva pražské jízdní policie i návštěva someliérky a další.

Jan Roček
ředitel Klubu vozíčkářů v Trutnově

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama