reklama 

Vozíčkáři na Stezce korunami stromů

21.6.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 1221

Na předprázdninové období Klubu vozíčkářů v Trutnově připadly dvě události.

Vozíčkáři na Stezce korunami stromů

Nejprve se členové při výroční schůzi domluvili na zakoupení stolních grilů. První společné grilování bylo zaměřené na sýrové fondue spojené s opékáním masa na kameni, doplněné bylo francouzskými salámy s olivami. Grilování probíhalo na faře v přátelské rodinné atmosféře, při kterém se i popíjelo bílé chardonnay.

V sobotu 16. června si pak vozíčkáři udělali výlet do Janských Lázní, kde se nachází unikátní Stezka korunami stromů. Okolní přírodu nijak neruší, vyhlídková věž je z příjezdové cesty téměř neviditelná.

Celou 1,5 km dlouhou trasu absolvovali účastníci se skutečným zájmem – někoho zajímaly naučné zastávky, další poctivě řešil přírodovědné kvízy, jiný si užíval pohledu na okolní přírodu či naslouchal průvodci, kterým byl ředitel Krkonošského národního parku Robin Böhnisch.

Za mírného stoupání po bezbariérové cestě se účastníci postupně seznámili s podobou „pěkného“, tedy zdravého lesa, s ukázkami dřevin i s podzemní expozicí týkající se půdy a kořenů stromů. Všem se podařilo vystoupat na 45,5 m vysokou věž a opět sestoupit dolů, kde se nachází bezbariérové zázemí.

K výletu patří tradičně oběd – někteří využili místní bufet a další sousední Hofmanovy boudy k občerstvení.

Jan Roček
předseda Klubu vozíčkářů v Trutnově

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama