reklama 

Vozíčkáři se vydali mezi koňáky a včelaře

24.8.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 549

Hlavně výlety, ale i společná oslava narozenin a svátků (ta proběhla začátkem července v restauraci City) patřily mezi prázdninové aktivity Klubu vozíčkářů v Trutnově.

Vozíčkáři se vydali mezi koňáky a včelaře

V sobotu 21. července ve spolupráci s ředitelem Krkonošského národního parku Robinem Böhnischem, který zajistil celý program na den výletu, se uskutečnila návštěva farmy Hucul pod Janovou horou ve Vítkovicích v Krkonoších.

Místní obyvatelka Alžběta Karbusická hovořila o chovu plemena koní hucul. Přidali se k ní dva strážci KRNAPu, Jan Hanuš a David Papík. Všichni byli velmi ochotní, odpovídali i na zvídavé dotazy - jako jak trestat ty, co ničí vzácnou přírodu v Krkonoších, jak turisté vnímají strážce na koních na hřebenech, co huculští koně mají nejraději a co jí. Víte, že suchý chleba je pro ně něco jako čokoláda pro děti? Někteří z vozíčkářů si koně i pohladili. K výletu patří tradičně oběd, ten byl tentokrát zajednaný na farmě.

Pak následoval přejezd do areálu kláštera v Hostinném, kde čekal Jan Materna s manželkou, místní včelař spolku Hostinští včelaři. Všichni z návštěvníků povinně dostali na hlavu klobouky se síťkou, jako ochranu proti včelám, a vypadali skvostně. Pan Materna zajímavě vyprávěl o včelách, výrobě medu a s manželkou připravili vozíčkářům ochutnávku deseti vzorků. Bohužel některým nejvíce chutnal vzorek medu zakoupený v supermarketu - naštěstí jen některým.

Poděkování patří Robinu Böhnischovi za připravený velmi kvalitní program, který se zúčastněným hodně líbil. Kromě toho se angažoval při výletě na Stezku do korun stromů v Janských Lázních. Výlet na farmu byl z větší části hrazen z dotace Královehradeckého kraje, podobně jako výlety do Dětenic a na Stezku do korun stromů v Janských Lázních.

V sobotu 4. srpna si někteří vozíčkáři již poněkolikáté užili výlet na tržnici do Kudowy Zdróje, hned za hranicemi republiky u Náchoda. Tradiční nákup byl zakončen společným obědem v rybárně U Andrzeja. Někteří dokonce vyměnili nákupy za projížďku po místním parku. Jen zjistili, že oproti Trutnovu se v centru lázní vozíčkář nemůže dostat do většiny restaurací alespoň na malé pivo.

V sobotu 18. srpna se vozíčkáři - cestovatelé vydali se svými přáteli na vyjížďku. Tentokrát cílem byla lidová řemesla v České Skalici. Akce zvaná Kramaření s kuriozitami, kejklíři, řemesly, papírem, kočovnými herci, lidovou písní a cimbálem a další proběhla proběhla v ulici Boženy Němcové, kde se nachází i škola a kam chodila Barunka z románu Babička. Ne všichni se do školy podívali. Po prohlídce a nákupech si výletníci zašli na zajednaný oběd do již osvědčené restaurace U Bulánka v Batňovicích.

Další akce již jsou naplánované na září a říjen - např. návštěva sommeliérky, automobilového veterán klubu i další výlety.

Jan Roček
předseda Klubu vozíčkářů v Trutnově

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama