reklama 

Jarní aktivity vozíčkářů

17.5.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 679

Na jarní období trutnovského Klubu vozíčkářů připadly tři události. Dva členové spolu s ostatními oslavili své narozeniny a následoval i první letošní výlet do Dětenic.

Jarní aktivity vozíčkářů

Narozeniny na faře oslavila nejprve Eva. V dubnu pak proběhla také pravidelná výroční schůze, na které bylo hlavním programem plánování aktivit na letošní rok. Vytipována byla místa pro výlety či hosté k pozvání do spolku. Vozíčkáři se tak mohou těšit na výlety do Krkonoš, Častolovic, Třebechovic nebo Babiččina údolí. Následně v příjemném prostředí kavárny Uffo se všichni sešli, aby gratulovali k narozeninám Pavlovi V. Tyto společné události upevňují rodinnou atmosféru, která již mnoho let v Klubu vozíčkářů nechybí.

Spanilá jízda vozíčkářů do Dětěnic

Prvním letošním výletem byla v sobotu 12. května tzv. spanilá jízda za středověkou atmosférou do Dětenic. Vozíčkáři neváhali a převlékli se na cestu do kostýmů, které odpovídaly tématu akce. Výprava byla vedena pod husitským praporem.

Po příjezdu prvním zážitkem byla návštěva barokního zámku Dětenice. Originální průvodkyní jim byla čarodějnice, která osvětlila hlavní historické události místa. Vozíčkáři mohli vidět nejen krásný a upravený interiér zámku, ale i Bílou paní a další historické postavy. Někteří mohli i shlédnout neplánovanou svatbu s místní strašidelnou slečnou.

Po procházce v přilehlém parku s pštrosy byl již čas na oběd ve středověké krčmě. V ní každý zakusil, jak taková krčma vypadala před staletími. Zážitky byly skutečně zajímavé! Obsluha i dle středověkých zvyků byla na současnou dobu jemně vulgární - ale doopravdy jemně. Při objednávání pití někteří pili i Žabí hlen nebo-li Sprite.

Během návratu zpět do Trutnova si vozíčkáři vybrali další místo k návštěvě - hrad Pecka. Na červen se také plánuje výlet na Stezku korunami stromů v Janských Lázních.

Jan Roček
ředitel Klubu vozíčkářů v Trutnově

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama