reklama 

Chlapci od „Letadla“ okresními přeborníky ve florbalu

15.11.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 679

Družstvo kluků ze ZŠ kpt. Jaroše se zúčastnilo okresního kola ve florbalu základních škol. Turnaj se konal ve sportovní hale ZŠ Strž ve Dvoře Králové, kam se nominovalo osm týmů.

Chlapci od „Letadla“ okresními přeborníky ve florbalu

Pořadatel rozlosoval týmy do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na 2 x 7 minut. Ze základní skupiny postupovaly dva celky do semifinále a následně vítěze čekala finálová bitva.

Postupová cesta až k titulu okresních přeborníků nebyla pro chlapce od „Letadla“ v žádném případě snadná a jednoznačná. Vše začalo již v kole okrskovém v Trutnově. Pěkné druhé místo v silné konkurenci bylo příslibem do kola okresního.

Reprezentanti školy

Jan Roman Zaplatílek, Filip Vymlátil, Petr Tomášek, Ondřej Vojta, Darek Ziemenski, Josef Viesner, Matyáš Martin Věchet, Jan Lisý, Radek Gottwald.

Okresní kolo z pohledu pozdějších vítězů bylo od prvopočátku plné dramatických momentů. Bojovnost, houževnatost a v neposlední řadě týmový duch byly hlavními faktory úspěchu. V základní skupině jedna výhra, jedna remíza, jedna prohra a druhé místo. Semifinále žáci ZŠ kpt. Jaroše vyhráli 1:0. Ve finále si zopakovali souboj ze základní skupiny, v němž vyzvali ZŠ Podharť Dvůr Králové a také v tomto zápase padl jediný gól, který skončil v podharťské síti.

Zlaté medaile a postup do kola krajského jsou pro tým od „Letadla“ o to hodnotnější, že v turnaji bojoval proti školám, které se výuce florbalu organizovaně věnují. Teď je před přeborníkem Trutnovska kolo krajské, které se bude konat 4. prosince v Hostinném.

Poděkování patří celému týmu za příkladnou a vzornou reprezentaci školy.

Pořadí:
1. ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov
2. ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem
3. ZŠ Karla Klíče, Hostinné
4. ZŠ V Domcích, Trutnov
5. ZŠ Rudolfa Frimla, Trutnov
6. Městské gymnázium a SOŠ, Úpice
7. Gymnázium, Trutnov
8. ZŠ náměstí Míru, Vrchlabí

Petr Karajanis

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama