Atleti SPŠ Trutnov ve finále Středoškolského poháru

20.12.2018  •  Napsali nám  •
čtenost 382

Do celostátního finále Středoškolského poháru v atletice středních škol v Ostravě se na základě úspěchu v okresních a krajských kolech probojovalo celkem 32 družstev (16 v soutěži chlapců a 16 v soutěži dívek). Mezi nimi bylo rovněž družstvo SPŠ Trutnov. To můžeme považovat za velký úspěch našich atletů.

Pohár se konal ve dnech 10. a 11. prosince ve sportovní aréně v Ostravě-Vítkovicích. Akci uspořádal Český atletický svaz spolu s Asociací školních sportovních klubů (AŠSK). Patronkou soutěže byla reprezentantka Denisa Rosolová. Přítomen po celou dobu soutěží byl i reprezentační šéftrenér atletů Tomáš Dvořák, jakož i další významní atleti současnosti i minulosti, např. koulař Tomáš Staněk a Ludmila Formanová. Závody pobíhaly v režimu vrcholných atletických závodů včetně světelných tabulí, reportování závodů a přímých rozhovorů se závodníky a významnými hosty.

SPŠ Trutnov reprezentovali:

Daniel Čermák, Lukáš Fér, Ondřej Hošek, Jonáš Hynek, Matěj Kaizr, Tomáš Kenis, Martin Kubeček, Filip Pančík, Jiří Pecháček, Matěj Strnad, Matyáš Vinter

Po příjezdu v pondělí se konal oficiální trénink, vlastní závod se uskutečnil v úterý od devíti do čtrnácti hodin. Po ukončení soutěže proběhl v kongresovém centru slavnostní banket spojený se slavnostním vyhlášením výsledků mistrovské soutěže. Ubytování závodníků bylo zajištěno v okolních hotelech, naši žáci byli v hotelu Clarion ****, který jim poskytl špičkové zázemí.

Naše družstvo bylo oproti krajskému kolu oslabeno o tři významné opory, museli proto býti nominováni náhradníci. Úkolem bylo získat minimálně 8 000 bodů, což jsme splnili. Porazili jsme i družstvo z Pardubic, vyplnily se tím papírové předpoklady z krajských kol. Radost nám všem udělal Martin Kubeček, který si výkonem 182 cm vytvořil osobní rekord a obsadil skvělé 8. místo v počtu 32 závodníků. Titul mistra republiky získalo družstvo Gymnázium Třinec.

Všem reprezentantům patří uznání za vzornou reprezentaci školy po celou dobu této vrcholové sportovní akce.

Zprávu o závodech včetně kompletních výsledků najdete na stránkách ČAS.