reklama 

Krakonoška představila dětem dechové nástroje i hru na ně

27.12.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 559

Jednou z tradičních akcí Mateřské školy Horská v Trutnově je zpívání a výchovná chvilka s Městskou dechovou hudbou Krakonoška pod vedením Augustina Krause a s dirigentem Karlem Peterkou. Ten dětem vždy představuje jednotlivé dechové nástroje a ukazuje jejich způsob hry. Ani letošní předvánoční čas nebyl výjimkou.

Krakonoška představila dětem dechové nástroje i hru na ně

Letos to bylo již po sedmnácté. Po představení se zpívaly koledy, které všechny děti znají. Tentokrát byla tato výchovná akce uspořádána týden před Vánocemi. Setkávání s Krakonoškou motivovalo učitelky, zejména Gabrielu Velebovou a Dagmar Kážovou, a založily v říjnu v mateřské škole pevěcký sboreček Barevné notičky. Pedagogové jsou přesvědčeni, že aktivita, zaměřená především na radost ze zpěvu a vnímání hudby, vytváří u dětí velmi pozitivní povahové vlastnosti a dokáží tak i lépe čelit sociálně patologickým jevům, které se ve společnosti vyskytují.

Zástupci dechové hudby jsou mateřské školy vděčni, že nelituje času a vedou děti k hudebním aktivitám a těší se na dobu, až mnohé z nich získají ještě větší chuť hrát na dechové hudební nástroje, přihlásí se k výuce v Základní umělecké škole v Trutnově, aby tak mohly brzy doplnit řady této skvělé dechovky.

Josef Vavřík
Foto: Karel Šraml

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama