reklama 

Nejúspěšnější sportovní rok trutnovského stacionáře v historii

20.12.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 405

Významnou aktivizační činností, kterou Stacionář mezi mosty Trutnov nabízí, je sport. Klienti v rámci svého denního programu provozují nejrůznější sportovní aktivity.

Nejúspěšnější sportovní rok trutnovského stacionáře v historii

Stacionář má svůj registrovaný sportovní oddíl, složený z klientů s lehkým až středním mentálním postižením nebo kombinovaným postižením. Během roku objíždějí reprezentanti mnoho turnajů a závodů. Většina soutěží, kterých se oddíl účastní, je pod hlavičkou některé ze sportovních asociací pro handicapované. Na závodní úrovni se klienti věnují boccie, plavání, stolnímu tenisu a přespolnímu běhu.

Letošní rok byl pro trutnovský stacionář sportovně nejúspěšnější v jeho sedmadvacetileté historii. Reprezentanti se během roku účastnili celkem dvanácti soutěží, z nichž na drtivé většině dosáhli medailového umístění.

Největší úspěchy dosáhli sportovci na mistrovstvích České republiky. Stacionář mezi mosty se může pyšnit celkem šesti medailemi z MČR v plavání. Dvě medaile si přivezly běžkyně z MČR v přespolním běhu. A v neposlední řadě je třeba zmínit i 5. místo na MČR ve stolním tenisu.

Mezi nejlepší sportovce, kteří letos stacionář reprezentovali, patří:

Radko Pavel si na MČR v Liberci vyplaval titul mistra republiky v disciplíně 100 metrů znak a přidal ještě další tři medaile.

Marie Doležalová získala titul mistryně republiky v Jablonci nad Nisou v přespolním běhu na trati dlouhé 1 kilometr.

Julie Krouzová se účastnila tří mistrovství republiky ve třech různých sportech. Tato všestranná sportovkyně získala letos dvě medaile.

Příští rok stacionář plánuje minimálně zopakovat úspěšný rok 2018. A do dalších let přidat nové sporty, ve kterých mohou reprezentanti stacionáře poměřovat své síly se soupeři. Novými výzvami budou tyto sporty: běžecké lyžování, kuželky, atletika nebo cyklistika.

Jaromír Rejmont
www.stacionartrutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama