reklama 

Jde to i bez Niv. Tábor Léto s Lokomotivou znovu bavil sportem

5.9.2018  •  Napsali nám  • 
čtenost 593

Poslední třetí běh sportovního příměstského tábora Léto s Lokomotivou, který pořádá Lokomotiva Trutnov, je již minulostí. Jako každý rok poskytl dětem příležitost zasportovat si, poznat nepoznané sporty, najít si nové přátele, a především se pobavit a užít si týden vyhecovaného sportovního zápolení, zakončeného očekávaným vyhlášením a pohodovou přátelskou atmosférou.

Jde to i bez Niv. Tábor Léto s Lokomotivou znovu bavil sportem

Letošní 33. ročník byl přitom zpočátku jednou velkou neznámou. Stavební práce probíhající v areálu Na Nivách znemožnily, aby se všechny tři letošní běhy, jeden červencový a dva srpnové, konaly právě na tomto již tradičním a lety prověřeném místě. Jak se ale brzy ukázalo, nové stanoviště na atletickém stadionu poskytlo minimálně rovnocennou náhradu.

Program byl nabitý. Od sportů bojových, přes ty letní, zimní, sporty zapojující i mozek. Zkrátka od všeho něco. Velký dík patří trenérům ze všech sportovních oddílů Lokomotivy Trutnov, kteří se ochotně zapojili do programu, předvedli své sporty před dětmi a zaujali. Díky této ochotě si děti mohly vyzkoušet například judo, box, basketbal, kuželky, atletiku, americký fotbal, kanoistiku a mnohé další.

Vážíme si také pomoci od baseballového oddílu Rytíři Trutnov, který, jako je už v posledních letech zvykem, pro děti připravil skvělý odpolední program.

 Léto s Lokomotivou ale není jenom o fyzické dřině. Však posuďte sami. Co třeba taková hádanka.

„Uklízíš a baví tě to,
Bruslíš, na jedné noze pouze však,
Trefíš-li se přesně,
Kámen na kámen narazí“

Víte? Pokud jste curling nepoznali, nevadí. Diplomy už jsou stejně rozdány.

Další zpestření táborového programu nabídli hasiči, vojenští policisté a zdravotníci, kteří si pro děti připravili poučné a zajímavé ukázky nebo přednášky, z kterých si děti zajisté odnesly zajímavé zkušenosti. Sluší se poděkovat i vedoucím, bez kterých by to celé nešlo a samozřejmě i dětem, bez kterých už vůbec ne. Velké poděkování patří i sponzorům, kteří na tábor přispěli buď finanční darem nebo formou výborných obědů.

Závěrem popřejme dětem šťastný nový školní rok a těšme se za rok, až se celý ten kolotoč rozjede od začátku.

Za vedoucí Tomáš Kazda

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama