reklama 

Karibská ekologická katastrofa

13.1.2019  •  Napsali nám  • 
čtenost 1192

Trutnováci Linda Olivová a Jakub Furička odletěli na dovolenou do Karibiku, kde postupně navštívili Kubu, Haiti a Dominikánskou republiku. S Lindou, která přes Travel Kitchen pomáhá lidem vytvářet cestování na míru, jsme se domluvili, že nám do redakce pošle pár článků z jejich pobytu. V Dominikánské republice byli například svědky, jak vypadá lov perutýnů.

Karibská ekologická katastrofa

V Malajsii je setkání s perutýnem vzácností, v Rudém moři nevyhnutelné a v Karibiku zcela nechtěné. O problému zavlečení cizích druhů tam, kam nepatří, jste už pravděpodobně slyšeli. Třeba králíci v Austrálii. Ale co perutýni, kteří se množí ještě mnohonásobně rychleji a jsou to navíc nebezpeční dravci?

V Mexickém zálivu, Karibiku a západním Atlantiku působí perutýni (anglicky lion fish) jednu z největších ekonomicko-ekologických katastrof dnešní doby. Nemají zde své přirozené nepřátelé, kteří by regulovali jejich počty. A tak se perutýni množí a likvidují ostatní obyvatele korálových útesů a návštěvníkovi se naskýtá smutný pohled - krásným korálovým útesům chybí život. Potápěči se tak vrhají do vody s harpunami a loví, co nejvíce perutýnů můžou. Zatím se však zdá, že s perutýny svádějí nerovný boj.


Potápěči se v přístavu Bayahibe připravují na nájezd turistů.

Trocha historie

Záznamy o výskytu perutýnů sahají až do 80. let minulého století. O jeho původním zavlečení se vedou spory, ale pravděpodobně ho přivezly velké zaoceánské dopravní lodě. Ty do komor nabírají vodu, kterou potom vypouští i na druhém konci světa. Některé nabraly vodu včetně vajíček houževnatých perutýnů. Další teorie hovoří o vypuštění perutýnů do moře domácím chovatelem. Tomu by také nasvědčoval fakt, že se v západním Karibiku vyskytují pouze dva od sebe nerozeznatelné druhy.

Ale vždyť je to jen malá pomalá ryba

Nenechte se klamat, perutýn se sice pohybuje pomalu, ale dokáže velice rychle vystřelit několik metrů dopředu a chytit rybu o dvě třetiny jeho vlastní velikosti. Navíc tento dravec neloví jen proto, aby přežil, ale futruje potravu, dokud mu to jeho žaludek fyzicky dovolí. Ten však může zvětšit svůj objem až třikrát.

Místní ryby z neznalosti nepovažují perutýny za hrozbu – nemají geneticky zakódované, že se jedná o nebezpečného dravce a stávají se velmi snadnou kořistí. Perutýn tak dokáže ve svém teritoriu snížit množství ryb o 90 % za pouhých pět týdnů.

Perutýni jsou navíc velmi houževnatí. Dokáží snášet teploty vody padající až k 10 stupňům Celsia a tlak v hloubce 300 metrů. Aby těch výhod nebylo málo, po měsíci půstu ztratí jen 10 % své hmotnosti. Přežijí tedy i v extrémních podmínkách.

Přirození nepřátelé

Přirození nepřátelé jsou žraloci, morény, kanicové (grouper) či kranasi (jack fish). Musí se však jednat o druhy, které mají zkušenosti s jejich lovem. Vědci a potápěči se pokoušeli místní predátory „vycvičit“, aby perutýny lovili. V rybím světě toto ale nefunguje. Většina ryb nepřenáší své zkušenosti učením jako savci, kde matka trénuje své potomky, ale informace si předávají geneticky. Zatím se tedy do boje pouští především potápěči s harpunou.

Člověk vs. perutýn

Při našem potápění v Dominikánské republice jsme byli svědky, jak takový lov vypadá. Potápěč si pod vodu vezme harpunu a speciálně upravený nosič, kam mrtvého perutýna bezpečně umístí tak, aby se o něj nepopíchal.

Dvoumetrový potápěč Igor nám vyprávěl, že odlovil již stovky perutýnů a o ostny se popíchal pětkrát. Při posledním případu ležel na palubě lodi a brečel bolestí. Jed perutýnů není pro člověka smrtelně nebezpečný, ale velice bolestivý. Intenzita se pak liší od velikosti. Po smrti perutýna se jed pomalu začíná rozkládat. Podle výpovědi lovičů je ale popíchání i od mrtvého perutýna velmi nepříjemná zkušenost.

Perutýn na talíři

Na závěr jedna pozitivní informace: Perutýn je velmi chutná ryba a jeho konzumace po správné manipulaci s rybou zcela bezpečná! Vylovení perutýni zatím ale končí jen v mrazácích potápěčů a málokdy se objevují na menu v restauracích. Což je vlastně hrozná škoda. Vyšší odbyt by motivoval více lidí k jejich lovení. Ani nám se nepodařilo ve vytipované restauraci perutýna ochutnat, protože zrovna nebyl k dispozici. Vzhledem k počtu ryb ve vodě je to trochu ironické.

Linda Olivová
foto: 
Travel Kitchen

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama