reklama 

Léto s Lokomotivou opět rozhýbalo trutnovské prázdniny

11.9.2019  •  Napsali nám  • 
čtenost 265

Tři turnusy, 136 dětí a nespočet sportovních i nesportovních aktivit. Děti z Trutnova a okolí měly už 34. léto možnost zasportovat si díky sportovnímu příměstskému táboru Léto s Lokomotivou. Na programu byly sporty tradiční, i méně tradiční. Od atletiky, přes míčové hry, bojové sporty, kanoistiku až po kuželky.

Léto s Lokomotivou opět rozhýbalo trutnovské prázdniny

Programová kostra tábora je každý rok podobná. "Našim cílem je dětem představit širokou škálu sportů, pomoci jim všestranně se sportovně rozvíjet a vyzkoušet si sporty, které třeba nejsou tak masové, ale mají v Trutnově kvalitní základnu a mohou děti nadchnout,” říká hlavní organizátorka Ivana Valentová. 

Nešlo ale pouze o sporty. Ukázky své práce a pracovních pomůcek dětem předvedli příslušníci trutnovské městské policie, hasičského sboru a záchranné služby.

Program byl jako každoročně obohacen jedním „celodeňákem”. První běh se pokochal výhledem z Černé hory, třetí kráčel z Pomezek pohádkovou stezkou do Spáleného Mlýna. Jenom druhý běh vyšel naprázdno. Respektive nevyšel nikam vůbec, jelikož zklamalo počasí. „Novinkou byla letos návštěva zcela nového Střediska volného času na Nivách. Jako první jsme si zkusili, že vyžití je pro děti na Nivách opravdu rozmanité,” říká Valentová a vzpomíná na místo, kde měl tábor své hlavní sídlo ještě před tím, než se přesunul na atletický stadion.

Léto s Lokomotivou je ale kromě “přičichnutí” k různým sportům také o soutěživosti a bojovnosti mezi oddíly. 4 oddíly a dorty pouze za první tři místa v celotáborové hře. No nezávoďte potom naplno! Nechcete přece, aby na vás zbyl jenom věneček. „Soutěživost vždycky byla ta věc, co mě motivovala chodit na tento tábor a bojovat pak s týmem o medaile. Teď jako praktikant už to není takové...,” říká Tobiáš Chmelík - jeden z věrných táborníků, který, podobně jako jiní současní vedoucí či praktikanti, rostl s táborem od malička.

Tomáš Kazda

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama