Pondělí

13. července 2020

Nyní

12°

Zítra

19°

Svátek má

UFFO připravilo divadelní předplatné 2020/2021 s jednou zásadní novinkou

Divadelní předplatné je nedílnou součástí programové nabídky Uffa od samotného začátku. I v další sezóně se tedy můžete těšit na 4 abonentní řady, dohromady se jedná o 30 představení. Atraktivní nabídka je žánrově pestrá, vybere si jistě každý. Prodej předplatného zajišťuje Inforecepce UFFO až do 31. července.

Avizovanou novinkou je předplatitelská řada s názvem NOVÉ DIVADLO! V rámci této skupiny uvidíte sondu do vztahu muže a ženy (SOUKROMÉ ROZHOVORY, JEDL z. s.), dokonalý večírek, kde nesmí nikdo chybět (OSLAVA, Studio ALTA), multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naší politické scény (PREZIDEMENTI, Spitfire Company, koprodukce UFFO a Jatka 78), originální gamingovou performanci, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher (VIRTUAL RITUAL, Jan Mocek, koprodukce Divadlo Archa a SixHouses), inscenaci v žánru live-cinema, mrazivý zážitek na pomezí divadla a filmu (PUTINOVI AGENTI, Temporary Collective) a taneční představení (MONSTER, Sharon Vazanna Dance Group, Izrael).

Tato skupina nahrazuje Divadelní delikatesy. Jednak proto, že její záběr bude přece jen trošku jinak cílen, ale i proto, že právě divadlo, které se v Divadelních delikatesách začalo více a více objevovat a získávat si srdce řady z Vás, lze nejlépe označit právě jako divadlo NOVÉ.

Před několika lety použil producent a muzikant Jiří Burian termín „Nové divadlo“. „A od té doby se tento termín víc a víc prosazuje na všech možných frontách. Společnost se totiž mění, a to na mnoha úrovních. Je potřeba otevřít v sobě kreativní stránku. Divadlo to řeší mimo jiné tak, že často zcela originálním způsobem míchá všechny žánry dohromady. Operu s novým cirkusem, činohru s tancem a pantomimou, variant je mnoho. A co je skvělé, diváci v Trutnově tomu přicházejí na chuť, akceptují to, dokonce to vyžadují. Tomu jsem moc rád, protože nás čekají společné zážitky velmi silné, a to u klasických žánrů, jako činohra a opera, u zaběhlých žánrů, jako muzikál a tanec. A také u nového divadla,“ doplnil ředitel Uffa Libor Kasík.

Kdo se představí v hlavní mužské roli multižánrového představení Prezidementi?