Bratrovražedný souboj Bradlera a Žižky o medaili v Budapešti 30.3.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 181

Trutnov - Společně urazili přes pět set kilometrů do Budapešti, aby si to nakonec v souboji o medaili rozdali mezi sebou. Vladimír Žižka a Rudolf Bradler reprezentovali v sobotu trutnovské judo na mezinárodním mistrovství Maďarska masters. Turnaje se zúčastnilo 300 závodníků z 15 zemí.

Trutnovští karatisté slaví postup na mistrovství Evropy 30.3.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 287

Trutnov - Čtyři mistrovské medaile si přivezli karatisté trutnovského oddílu SKBU z nedělního českého šampionátu organizace SKIF (Shotokan Karate-do International Federation), který se konal ve sportovní hale Třebeš. Dominik Majera, Ondřej Maňhal, Marek Šípek a Anna Marie Wagnerová se postarali o stoprocentní medailovou úspěšnost, čímž si všichni zajistili postup na mistrovství Evropy.

Aprílová výzva: Kopáči, přijďte otevřít sezonu Trutnov Trails! 30.3.2017  •  Cyklo  •
čtenost 495

Trutnov - Víte, že v sobotu je apríl? Kdo z vás si plánuje z někoho vystřelit? Ale víte, že na první dubnový den letos připadá také otevíračka Trutnov Trails? Třetí sezona ježdění po terénních cyklostezkách v okolí Čížkových kamenů je tady. Vezměte motyky, krumpáče, lopaty nebo další kamarády a v sobotu hurá na kopec. Ne, to není apríl!

Trutnov - Ústí nad Orlicí 2:0, rozjetý modrobílý válec nezastavil ani lídr 26.3.2017  •  Fotbal  •
čtenost 1221

Trutnov - Třetí zápas, třetí výhra. Stoprocentní úspěšnost hlásí zatím na jaře fotbalisté Trutnova. A to po dnešku mají za sebou už také souboj s vedoucím týmem Divize C! Domácí utkání proti Ústí nad Orlicí však hráči v modrobílých dresech zvládli naprosto s noblesou a zvítězili 2:0. Oba góly zařídili obránci. V prvním poločase poslal MFK do vedení Michal Vyhnánek a po přestávce zvýšil náskok Martin Křižovič.

Plavkyni Šimánovou zařadili do resortního centra sportovců 23.3.2017  •  Plavání  •
čtenost 337

Trutnov - Za své výkony v minulé sezoně byla oceněna Klára Šimánová zařazením do resortního centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které sídlí na Strahově. Zařadila se tak po bok Martiny Elhenické, která již třetím rokem na Strahově i trénuje.

Na turnaji amatérů se představí i týmy z Ruska

23.3.2017 •• Hokej

Na zimním stadionu se tento víkend uskuteční mezinárodní turnaj hokejových amatérů. Mezi účastníky budou dva domácí týmy (Mladá Garda a Diplomatico), policisté a dva mančafty vytvoří ruští hráči z okolí Moskvy. Utkání se odehrají v pátek večer, v sobotu od 7 do 14 hodin a v neděli od 7 do 12 hodin. Dnes večer od čtvrt na devět dojde také na přátelské utkání mezi Starou gardou Trutnova a ruskými hokejisty.

Třetí prohra ve čtvrtfinále uzavřela povedenou sezonu 22.3.2017  •  Basketbal  •
čtenost 379

Trutnov - Zázrak se nestal a basketbalistky Lokomotivy jsou po středeční porážce v Hradci Králové vyřazeny z play-off. Čtvrtfinálovou sérii vyhrály Lvice podle očekávání 3:0 na zápasy. Trutnovské družstvo se po debaklu v úvodním duelu zvedlo a další dvě utkání v rámci svých poloprofesionálních možností drželo s favoritem krok. I když ligová sezona hráčkám Loko skončila, v úterý je doma čeká ještě poslední zápas.

Nejvíce se líbili Šmoulové, ale Velkou cenu vyhráli Pražané 20.3.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 507

Trutnov - Jubilejní 20. Velká cena Trutnova v curlingu se tento rok nesla v pohádkovém duchu. Sobotní zahájení turnaje měl na starosti Krakonoš (Jiří Lubina), který si s Trautenberkem (Jiří Resl) zahrál curlingový zápas. Účastníky poté přivítal trutnovský drak (Kristýna Matějíčková) a Krakonoš (Jiří Lubina), tedy organizátoři turnaje.

Trutnovu vyšla sázka na blok, góly stříleli Kejzlar a Holubec 18.3.2017  •  Fotbal  •
čtenost 858

Trutnov - I ve druhém jarním zápase udělali divizní fotbalisté MFK krok k záchraně. Sobotní dopolední utkání v Kutné Hoře totiž vyhráli 3:0. Po bezbrankovém prvním poločase poslal hosty do vedení Martin Kejzlar, který v samém závěru utkání přidal ještě druhou branku, a pak se do listiny střelců zapsal i druhý útočník Petr Holubec.

Srdnatý výkon Trutnova, Hradec si vzal výhru až ve čtvrté čtvrtině 17.3.2017  •  Basketbal  •
čtenost 593
 • komentářů 3

Trutnov - Za jako povedenou rozlučku s domácím prostředím lze považovat páteční vystoupení basketbalistek Lokomotivy. Ve druhém utkání čtvrtfinálové série play-off ŽBL s Hradcem Králové sice opět prohrály, ale na rozdíl od středečního duelu se vztyčenou hlavou. Na začátku druhého poločasu tým Petra Kapitulčina dokonce ještě vedl, ale větší překvapení favorit nepřipustil a po výsledku 73:86 bude mít příští týden ve středu doma výhodu mečbolu.

Lokomotiva dostala v úvodním čtvrtfinále pořádnou nálož 15.3.2017  •  Basketbal  •
čtenost 489

Trutnov - S cílem nepokazit si dojem z vydařené sezony chtějí odehrát letošní play-off basketbalistky Lokomotivy. V dnešním prvním čtvrtfinálovém souboji s Hradcem Králové se však tento úmysl trutnovským hráčkám ne zrovna povedlo naplnit. Na palubovce krajských rivalek utrpěly „kilový“ výprask 100:56. Už v pátek od 18 hodin se bude hrát druhé utkání série v hale ZŠ Komenského.