Drtivý nástup rivala vykolejil Lokomotivu, Hradec rázně utnul trutnovskou sérii 9.12.2018  •  Basketbal  •
čtenost 541

Východočeské derby v 11. kole ŽBL ukončilo vítěznou domácí šňůru basketbalistek Lokomotivy. První letošní porážku v hale ZŠ Komenského utrpěl Trutnov, protože nezvládl první čtvrtinu. Anebo spíš se dá také říct, že ji fantasticky zvládl Hradec Králové. Hostující hráčky za deset minut nastřílely 38 bodů a vybudovaly si více než dvacetibodové vedení, které si v dalším průběhu utkání udržovaly. Trutnov prohrál derby, které sledovalo 820 diváků, 59:80 a první polovinu základní části ukončil s bilancí 6 vítězství a 4 porážek.

Z přestřelky vyšli Draci naprázdno, ve středu hrají derby 9.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 518

Dvanáct gólů přineslo sobotní druholigové utkání hokejistů Trutnova a Řisut. Pro domácí Draky však přestřelka nedopadla dobře, prohráli 5:7 a nenavázali tak na středeční vítězství nad lídrem tabulky z Jablonce.

Čtyřgólová palba Draků ve druhé třetině uzemnila lídra tabulky 5.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 1014

Konečně výhra za tři body! Od té poslední (s Vrchlabím 7:0) uplynul více než měsíc. Druholigové hokejisty Trutnova navíc může těšit fakt, že jejich středeční vítězství 4:1 se zrodilo proti lídrovi tabulky skupiny Střed. Zápas s jabloneckými Vlky rozhodli domácí ve druhé třetině, kdy zaznamenali všechny čtyři góly. Hráčem zápasu Draků byl ale vyhlášen gólman Ota Jeschke, který kryl 42 střel.

Trutnov ovládl zápas v Ostravě a dotáhl se na čtvrté KP Brno 5.12.2018  •  Basketbal  •
čtenost 447

Na čtvrtou výhru v řadě dosáhly basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Ve středečním dohrávaném utkání 10. kola ŽBL jednoznačně zvítězily v Ostravě o 24 bodů - 84:60. V ligové tabulce se dotáhly na čtvrté KP Brno s bilancí 6 vítězství, 3 porážky. V neděli v 17 hodin se hraje v Trutnově východočeské derby s Hradcem Králové a jeho součástí bude předvánoční charitativní akce.

Trutnov na favorita nevyzrál 2.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 507

Nejdelší výjezd sezony podnikli hokejisté Trutnova v sobotním 22. kole druhé ligy. Draci se představili v Sokolově na ledě lídra skupiny Sever. Západočeši jako první mančaft v sezoně už překonali hranici 100 vstřelených gólů. To naopak svěřenci trenéra Petra Váchy se v poslední době v koncovce velmi trápí, a tak karty před utkáním byly rozdány jasně. A překvapení se nekonalo. I když hosté vzdorovali, tak třináctou porážku v sezoně (z 20 zápasů), neodvrátili a padli 1:4.

Špindlerovští mušketýři 1.12.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 229

Malí trutnovští gymnasté Jáchym Petr, Šimon Krátký, Matyáš Burýšek, Antonín Škoda a Antonín David se poslední listopadovou sobotu zúčastnili závodu Špindlerovští mušketýři. Byla to pro ně teprve první soutěž po letních prázdninách, a tak se kluci ze Spartaku vydali vyzkoušet, v jaké kondici jsou.

Radost ze hry je na prvním místě a zatím se nám to daří dodržovat 29.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 565

Basketbalistky Lokomotivy Trutnov rozjely letošní sezonu nad očekávání dobře a s pěti výhrami už teď klepou na dveře play-off. „Uvědomujeme, že naše výsledky nás dostaly do pozic, ve které jsme na začátku sezony ani nedoufali a rozhodně uděláme vše proto, abychom je udrželi, či případně ještě vylepšili,“ říká trenér Michal Martišek, který před letošní sezonou povýšil z role asistenta na hlavního kouče týmu.

Trutnov neuspěl v Nymburce, béčko inkasovalo deset gólů 28.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 515

Druholigoví hokejisté Trutnova sice v minulém kole přerušili sérii porážek, jenže dnes přibyla na jejich konto další. V Nymburce se hosté dokázali gólově prosadit pouze jednou, zatímco domácí skórovali pětkrát a na čtvrtém místě tabulky navýšili svůj náskok před Draky na jedenáct bodů. V Krajské lize Trutnov B v neděli porazil Opočno 4:3, ale ve včerejším utkání v Nové Pace utrpělo béčko debakl 3:10.

V Trutnově se bude slavit mistrovský titul 27.11.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 686

Kavárna Caffé Uffo zažije v pátek nevšední akci. Od 11 do 13 hodin zde proběhne prezentace mistrovského titulu formou autogramiády pro širokou veřejnost rallyové legendy Jindry Štolfy, extovárního jezdce týmu Škoda Motorsport, a jeho spolujezdců Zdeňka Hawla a Míry Krčmáře. To vše “pod dohledem” mistrovského závodního speciálu ROVER METRO GTi.

Hokejisté Trutnova v nájezdech proti Kobře ukončili sérii proher 25.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 521

Skvělý nástup, vedení 3:0, ale pak třikrát skóroval i soupeř, naposledy dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny. Hokejisté Trutnova tak v sobotu doma s pražskou Kobrou remizovali 3:3, získali bod a po úspěšných nájezdech ještě jeden. Pětizápasová šňůra porážek byla ukončena, Draci slavili vítězství po takřka měsíci. I když jen za dva body.