Učil plavat Trutnov. Teď bych potřeboval šnorchl, směje se Jaroslav Mošna 23.5.2017  •  Plavání  •
čtenost 763
 • komentářů 1

Trutnov - V loňském roce, takřka po šedesáti letech u vody, ukončil ze zdravotních důvodů aktivní činnost v plaveckém oddíle Lokomotivy jeho zakladatel Jaroslav Mošna. „Letos v únoru mě postihla slabá mozková příhoda, takže jsem musel úplně vysadit,“ prozrazuje 80letý senior, že na pár měsíců si dal od života v bazénu zcela pokoj. Jakmile se ovšem cítil lépe, vrátil se zpět. Alespoň jako rozhodčího na závodech bude pomáhat dál.

Stříbro z oblasti otevřelo tenistce Hrabalové dveře na republiku 22.5.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 281

Trutnov - Jako jediná z trutnovských tenistů si zahraje na mistrovství republiky. Eliška Hrabalová zazářila minulý víkend na přeboru východočeské oblasti mladších žákyň v Pardubicích, kde si ziskem stříbrné medaile zajistila účast na republikovém šampionátu. Ten se uskuteční počátkem prázdnin v Mostě.

Zlatá gymnastická záře nad Třeboní aneb Rekordní počet mistrovských medailí 22.5.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 415

Trutnov - Úspěšný víkend prožili gymnastky a gymnasté Spartaku Trutnov. V Doubí u Třeboně se konalo republikové finále ve sportovní gymnastice, vyhlášené jak pro jednotlivce, tak i krajská družstva vždy v příslušné kategorii. Sportcentrum ČASPV v Doubí přivítalo na tři stovky sportovců a během dvou závodních dnů mohli diváci shlédnout několik stovek sestav na akrobacii, kladině, hrazdě a přeskoku.

Plavkyně Elhenická pojede na mistrovství světa

20.5.2017 •• Plavání

Ruská Kazaň a kanadský Windsour jsou dvě dějiště mistrovství světa, kde už se představila plavkyně Martina Elhenická. A brzy přibude třetí. Třiadvacetiletá Trutnovačka v pátek splnila limit pro start na červencovém světovém šampionátu v Budapešti. Na Českém poháru v Pardubicích vyhrála disciplínu 1500 kraul časem 16:46,32 a vytvořila nový rekord závodu. Třetí místo ve stejném závodě obsadila Klára Šimánová.

Neuhlídané standardky mrzely, Trutnov prohrál v Letohradu 20.5.2017  •  Fotbal  •
čtenost 558

Trutnov - Dvě inkasované branky ze standardních situací vnesly zklamání do řad fotbalistů MFK po dnešním utkání v Letohradu. Hosté prohráli 1:2, a tak další body nutné k záchraně se musí Trutnovští pokusit vybojovat za týden doma proti Ostré.

čtenost 349

Trutnov - Obliba i povědomí o přírodních trailech pro bikery v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor stále stoupá. Trutnov Trails mají potenciál a všichni zainteresovaní nadšenci se snaží dělat maximum pro to, aby v lesích nad Lhotou a Bohuslavicemi vzniklo něco, co sem bude lákat příznivce horských kol ze všech koutů republiky. I když to už se děje…

Dejwyho horský běh vyhrál v rekordním čase Radoslav Groh 18.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 866

Trutnov - O trochu deštivější a zasněženější, než účastníci Dejwyho horského běhu počítali, byl letošní třetí ročník vzpomínkového závodu. Závodu, který se koná na počest mladého skialpinisty, jenž zemřel ve Studniční jámě nad Obřím dole. Na start v Peci pod Sněžkou se postavilo v sobotu 88 běžců.

Trenérka Eva Rudolfová byla oceněna Zlatou korunou 18.5.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 581

Trutnov - Patnáctka dobrovolníků pracujících s dětmi a mládeží v našem regionu si ve středu 10. května převzala ocenění Zlatá koruna Královéhradeckého kraje. Jednou z dekorovaných byla i trenérka trutnovského oddílu sportovní gymnastiky a teamgymu Eva Rudolfová.

V Dolcích bude soutěžit rybářská omladina

18.5.2017 •• Ostatní sporty

V sobotu o půl osmé ráno budou na rybníku Dolce u Severky zahájeny tradiční rybářské závody dětí do 15 let, které pořádá místní kroužek mládeže při MO ČRS Trutnov. Lovit se bude na jeden prut a maximálně dva návazce ve dvoukolové soutěži. Program závodu najdete ZDE.

Kulichová o návratu do nároďáku: Zase mám chuť do basketbalu 18.5.2017  •  Basketbal  •