V derby dominovali brankáři, Trutnov těsně prohrál 17.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 38

V dalším okresním derby druhé ligy vyšli trutnovští hokejisté naprázdno. Ve Dvoře Králové skórovali pouze jednou, a to na zisk bodů nestačilo. V aktuální tabulce jsou se ziskem devatenácti bodů šestí.

Kasper - Swix Team poradí, jak správně namazat běžky 15.11.2019  •  Zimní sporty  •
čtenost 315

/VIDEO/ Už brzy se o slovo přihlásí zima a příznivci běžeckého lyžování vyrazí do stopy. Ale znáte ten pocit, když se těšíte, jak se sklouznete, budete se kochat přírodou, užívat si tu pohoda a najednou zjistíte, že je něco špatně. Lyže vám nejedou a vy dřete jako kůň. Ne nadarmo se říká, že příprava běžek je alchymie. Jestli se o ní chcete něco dozvědět, přijďte ve čtvrtek 21. listopadu na workshop Kasper - Swix Teamu, který bude zaměřený na problematiku „mázy“ a celkovou péči o lyže samotné.

Elhenická šokovala sama sebe a poplave na mistrovství Evropy 10.11.2019  •  Plavání  •
čtenost 547

V posledním možném závodě si plavkyně Martina Elhenická zajistila účast na letošním evropském šampionátu, který se uskuteční začátkem prosince ve skotském Glasgow. Šestadvacetiletá Trutnovačka pokořila hranici limitu v nedělním závodě na 400 metrů kraul v chorvatském Zahřebu, kde plavala čas 4:09,83. Byly to docela nervy, protože vypsaný limit zdolala o 77 setin.

Promarněný poločas v Hlinsku už Trutnov po přestávce nenapravil 10.11.2019  •  Fotbal  •
čtenost 483

Divizním fotbalistům Trutnova dnes v Hlinsku vůbec nevyšel první poločas utkání, ve kterém nabrali tříbrankovou ztrátu. Ve druhé půli sice snížil Patrik Doubic, ale to bylo ze strany hráčů MFK všechno a prohráli 1:3. První polovinu sezony zakončí mančaft trenéra Dvořáka příští víkend na domácí umělce zápasem se Sokolem Libiš.

Lokomotiva stoupá prvoligovou tabulkou a má tři reprezentanty 10.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 410

Další dva prvoligové body v sobotu vybojovali kuželkáři Lokomotivy. Na domácí půdě v zajímavém utkání porazili severočeskou Hvězdu Trnovany 6:2. Vstup do utkání se áčku velice povedl a soupeř se už nezmohl na zvrat, byť závěr byl docela napínavý. V tabulce je Trutnov nyní na čtvrté místě, novým lídrem jsou Rosice, které dosud jiné body v sezoně ztratili v souboji s hráči Lokomotivy.

Hokejisté Trutnova došli přes nájezdy k vítězství nad Bílinou 10.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 784

Poslední celek tabulky hostili v sobotu druholigoví hokejisté Trutnova. V souboji s Bílinou prohrávali ještě v 52. minutě o dva góly, ale ztrátu do konce třetí třetiny dokázali vymazat a vyrovnat na 4:4. Zápas pak dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem v sedmé sérii domácí Bohdan Višňák. Trutnovský obránce už předtím v utkání zaznamenal jednu branku a dvě asistence.

Derby ve Vrchlabí patřilo domácím, Draci vyšli střelecky naprázdno 6.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 541

Bez vstřeleného gólu a s porážkou 0:5 opouštěli hokejisté Trutnova led po středečním derby ve Vrchlabí. V DD Elektromont aréně potvrdili své postavení druholigového lídra skupiny Sever domácí hráči a Drakům vrátili porážku z prvního vzájemného souboje. Utkání sledovalo 1757 diváků.

Komenda v sobotu hostí teamgymový šampionát

6.11.2019 •• Ostatní sporty

V sobotu se již popáté uskuteční ve sportovní hale ZŠ Komenského v Trutnově mistrovství republiky v TeamGymu. TeamGym je atraktivní gymnastický sport, který se skládá ze tří disciplín - pohybová skladba, trampolína a akrobacie. Na šampionátu se představí i tři družstva trutnovských gymnastek v různých věkových kategoriích. Začátek je v 9.30 hodin.

Hokejisté hráli o Trutnovského draka a Pohár města Uničova 5.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 459

Prodloužený sváteční víkend na konci října využili malí hokejisté Trutnova ze druhých a třetích tříd k účasti na dvou turnajích. Ten jeden se uskutečnil na domácím zimním stadionu, kde se hrálo o Pohár Trutnovského draka. K druhému turnaji cestovali malí Draci do Uničova, kde se bojovalo o pohár města.

Světové tituly i rekordy pro powerliftery Spartaku 5.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 914

Patnáct titulů mistra světa a osm světových rekordů si přivezli trutnovští powerlifteři z mistrovství světa v Nových Zámcích na Slovensku. Šampionát, který probíhal pod hlavičkou Global Powerlifting Committee (GPC) ve dnech 20. až 27. října, přivítal 900 závodníků z 38 zemí.