Vítězná podzimní tečka fotbalistů, skórovali Holubec, Kejzlar a Kamitz 19.11.2019  •  Fotbal  •
čtenost 405

Třemi góly ve druhém poločase rozhodli fotbalisté Trutnova o svém vítězství v posledním podzimním zápase, v němž na domácí umělce porazili Libiš 3:0. Pro hráče MFK to byla osmá výhra, která mančaft trenéra Dvořáka po první polovině sezony vynesla na šesté místo tabulky Divize C se ziskem 24 bodů.

Čtvrtá výhra v řadě. Kuželkáři Lokomotivy přejeli Tábor 18.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 88

Další obrovská radost prvoligových kuželkářů Trutnova vypukla v sobotu v Táboře, kde se střetly dvě Lokomotivy. Ta domácí připomínala „noční flamendráček“, trutnovská pak k radosti všech hráčů i fanoušků japonský „šinkanzen“. A po výkonu, před kterým je nutno opravdu smeknout.

Republikové finále v TeamGymu v Trutnově tentokrát postříbřené 18.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 135

Většina diváků, která se v sobotu 9. listopadu vydala do sportovní haly ZŠ Komenského, šla na jistotu za sportovním zážitkem pěkného dynamického sportu, jakým TeamGym bezesporu je. Pokud by se snad náhodou našli ti, jejichž představa by o sportu, který funguje v Trutnově už dvacet let, byla mlhavá, dovolíme si malé připomenutí.

V derby dominovali brankáři, Trutnov těsně prohrál 17.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 488

V dalším okresním derby druhé ligy vyšli trutnovští hokejisté naprázdno. Ve Dvoře Králové skórovali pouze jednou, a to na zisk bodů nestačilo. V aktuální tabulce jsou se ziskem devatenácti bodů šestí.

Kasper - Swix Team poradí, jak správně namazat běžky 15.11.2019  •  Zimní sporty  •
čtenost 383

/VIDEO/ Už brzy se o slovo přihlásí zima a příznivci běžeckého lyžování vyrazí do stopy. Ale znáte ten pocit, když se těšíte, jak se sklouznete, budete se kochat přírodou, užívat si tu pohoda a najednou zjistíte, že je něco špatně. Lyže vám nejedou a vy dřete jako kůň. Ne nadarmo se říká, že příprava běžek je alchymie. Jestli se o ní chcete něco dozvědět, přijďte ve čtvrtek 21. listopadu na workshop Kasper - Swix Teamu, který bude zaměřený na problematiku „mázy“ a celkovou péči o lyže samotné.

Elhenická šokovala sama sebe a poplave na mistrovství Evropy 10.11.2019  •  Plavání  •
čtenost 552

V posledním možném závodě si plavkyně Martina Elhenická zajistila účast na letošním evropském šampionátu, který se uskuteční začátkem prosince ve skotském Glasgow. Šestadvacetiletá Trutnovačka pokořila hranici limitu v nedělním závodě na 400 metrů kraul v chorvatském Zahřebu, kde plavala čas 4:09,83. Byly to docela nervy, protože vypsaný limit zdolala o 77 setin.

Promarněný poločas v Hlinsku už Trutnov po přestávce nenapravil 10.11.2019  •  Fotbal  •
čtenost 499

Divizním fotbalistům Trutnova dnes v Hlinsku vůbec nevyšel první poločas utkání, ve kterém nabrali tříbrankovou ztrátu. Ve druhé půli sice snížil Patrik Doubic, ale to bylo ze strany hráčů MFK všechno a prohráli 1:3. První polovinu sezony zakončí mančaft trenéra Dvořáka příští víkend na domácí umělce zápasem se Sokolem Libiš.

Lokomotiva stoupá prvoligovou tabulkou a má tři reprezentanty 10.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 412

Další dva prvoligové body v sobotu vybojovali kuželkáři Lokomotivy. Na domácí půdě v zajímavém utkání porazili severočeskou Hvězdu Trnovany 6:2. Vstup do utkání se áčku velice povedl a soupeř se už nezmohl na zvrat, byť závěr byl docela napínavý. V tabulce je Trutnov nyní na čtvrté místě, novým lídrem jsou Rosice, které dosud jiné body v sezoně ztratili v souboji s hráči Lokomotivy.

Hokejisté Trutnova došli přes nájezdy k vítězství nad Bílinou 10.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 786

Poslední celek tabulky hostili v sobotu druholigoví hokejisté Trutnova. V souboji s Bílinou prohrávali ještě v 52. minutě o dva góly, ale ztrátu do konce třetí třetiny dokázali vymazat a vyrovnat na 4:4. Zápas pak dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem v sedmé sérii domácí Bohdan Višňák. Trutnovský obránce už předtím v utkání zaznamenal jednu branku a dvě asistence.

Derby ve Vrchlabí patřilo domácím, Draci vyšli střelecky naprázdno 6.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 545

Bez vstřeleného gólu a s porážkou 0:5 opouštěli hokejisté Trutnova led po středečním derby ve Vrchlabí. V DD Elektromont aréně potvrdili své postavení druholigového lídra skupiny Sever domácí hráči a Drakům vrátili porážku z prvního vzájemného souboje. Utkání sledovalo 1757 diváků.

Komenda v sobotu hostí teamgymový šampionát

6.11.2019 •• Ostatní sporty

V sobotu se již popáté uskuteční ve sportovní hale ZŠ Komenského v Trutnově mistrovství republiky v TeamGymu. TeamGym je atraktivní gymnastický sport, který se skládá ze tří disciplín - pohybová skladba, trampolína a akrobacie. Na šampionátu se představí i tři družstva trutnovských gymnastek v různých věkových kategoriích. Začátek je v 9.30 hodin.

Hokejisté hráli o Trutnovského draka a Pohár města Uničova 5.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 461

Prodloužený sváteční víkend na konci října využili malí hokejisté Trutnova ze druhých a třetích tříd k účasti na dvou turnajích. Ten jeden se uskutečnil na domácím zimním stadionu, kde se hrálo o Pohár Trutnovského draka. K druhému turnaji cestovali malí Draci do Uničova, kde se bojovalo o pohár města.