Béčko vstoupilo do play-off výpraskem, ve středu hraje doma 19.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 412

Debakl v úvodním čtvrtfinále play-off Krajské ligy utrpěli hokejisté Trutnova B. Nedělní zápas v Náchodě prohráli 1:9. Jedinou branku hostů vstřelil Smékal, kdy na začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Potom ale utkání nabralo naprosto jednoznačný směr.

Běžci z Olfinu brali zlato na Zadově, v Trutnově i Deštném 19.2.2019  •  Zimní sporty  •
čtenost 534

Náročný víkend mají za sebou běžci z lyžařského oddílu OlfinCar Ski team Trutnov. Zatímco starší vyrazili s trenérem Vladimírem Šlofarem na Český pohár na Zadov, žactvo pod vedením Marka Kovačiče a Jitky Daňkové spolu s přípravkou v čele s Oskarem Šretrem měli za úkol uspořádat závody v Trutnově a vyrazit na pohárové klání do Deštného. Vše klaplo a olfiňáci se pyšní hned několika vítězstvími.

Hokejisté Trutnova letos play-off hrát nebudou 14.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 623

Poslední plamínek naděje uhasl. Hokejoví Draci z Trutnova přišli ve středu o poslední šanci postoupit do letošního play-off druhé ligy. Tým trenéra Petra Váchy prohrál v 2:3 v prodloužení v Jablonci nad Nisou a získaný bod ve spojení s vítězstvím Kolína v Letňanech znamenal, že čtvrté příčka bude už pro Draky nedosažitelná. I když ještě zbývají dvě kola, při případné rovnosti bodů s Nymburkem mají se středočeským týmem horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Lokomotiva se statečně bila v derby, vítězství urval Hradec 14.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 263

Žádná jednostranná záležitost jako v prosincovém prvním vzájemném střetnutí v Trutnově se ve středečním derby v Hradci Králové nekonala. V předehrávce 22. kola ŽBL Lokomotiva pořádně šlapala na paty hradeckému favoritovi, který otočil zápas na přelomu prvního a druhého poločasu. Lvice si oddechly po výhře 90:78. V neděli hraje Trutnov doma v 17 hodin s brněnským celkem Teamstore.

Závodní poločas Kasper - Swix Teamu 13.2.2019  •  Zimní sporty  •
čtenost 651

Letošní sněhové podmínky vyznavačům zimních sportů skutečně přejí, a tak i lyžaři z Kasper - Swix Teamu využívají široké spektrum připravených tratí. Nejvíce tréninků odjezdí ve SkiResortu Černá hora, ovšem v pracovních dnech se rádi projedou i ve stopách „za humny“ - na okruhu na Housce, Dvoračce nebo Muchomůrce ve Svobodě nad Úpou.

Na Poháru nadějí si připsal dílčí vítězství jen Gottwald 11.2.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 202

Trutnovští judisté se v sobotu zúčastnili dorosteneckého turnaje Poháru nadějí v Olomouci. Mezi více než dvěma stovkami závodníků z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska se představili tři borci z trutnovské líhně - Šimon Brezáni, Matěj Krčmář a Radek Gottwald.

Hokejisté Trutnova stále drží naději na play-off 10.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 790

Sobotním vítězstvím 6:5 nad Bílinou si hokejisté Trutnova ještě zachovali naději na účast v play-off. Jelikož Kolín nestačil na Klatovy, ztenčila se ztráta na čtvrté místo opět na pět bodů. Do konce základní části druhé ligy sehrají Draci ještě tři utkání - ve středu v Jablonci, v sobotu pak do Trutnova přijede Vrchlabí a závěrečné kolo zavede tým trenéra Váchy pro změnu k derby do Dvora Králové.

Rozjetou Lokomotivu nezastavily ani slávistky v Edenu 10.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 500

Desátou výhru v sezoně vybojovaly basketbalistky trutnovské Lokomotivy v 18. kole ŽBL na palubovce pražské Slavie. V Edenu zvítězily po dramatické koncovce 73:67 a mají výbornou pozici v tabulce, když zvýraznily svůj náskok na šestém místě. Navíc mají na kontě stejný počet porážek (šest) jako pátý Nymburk a čtvrtý Hradec Králové a pouze o jednu více než třetí Žabiny Brno!

Play-off se Drakům vzdaluje, ztráta narostla na osm bodů 6.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 698

Karty před utkáním byly rozdány jasně. Hokejisté Trutnova ve středečním zápase s Nymburkem potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na play-off. Souboj sousedů v tabulce však díky třetí třetině zvládli lépe hosté. Draci prohráli 2:4 a na čtvrtý Nymburk respektive třetí Kolín ztrácejí čtyři kola před koncem základní části už propastných osm bodů.

Krkonošský curlingový pohár vede 1. KCK Trutnov 5 5.2.2019  •  Zimní sporty  •
čtenost 154

Druhý hrací den Krkonošského curlingového poháru se v sobotu odehrál na trutnovském zimáku a s potěšením lze konstatovat, že stále není nic rozhodnuto. Týmy ucházející se o celkové vítězství jsou velice vyrovnané.