Ještě jsem neřekla poslední slovo, věří bronzová rekordmanka 16.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 353

Běžkyně Eva Vrabcová Nývltová se zaskvěla na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně osobním i národním rekordem v maratonu, ale hlavně tam vybojovala bronzovou medaili. V úterním rozhovoru pro Trutnovinky, dva dny po závodu, jsme se tak s trutnovskou reprezentantkou bavili především o tomto úspěchu, ale řeč přišla i na další plány a konec kariéry.

Z Janských Lázní na Černou horu nejrychleji vyběhl Kamil Krunka 14.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 842

Již po třicáté čtvrté se sešli běžci na startu závodu Janské Lázně - Černá hora. Celý týden všechny zužovala tropická vedra, která některé běžce odradila od účasti, ale přesto se v sobotu na startu za příjemného letního počasí (24 stupňů) sešla stovka závodníků.

Bronz a národní rekord. Eva Vrabcová Nývltová zářila na mistrovství Evropy 12.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 644

První Běloruska Mazuronaková, druhá Francouzka Calvinová a třetí Eva Vrabcová Nývltová. Svou první velkou atletickou medaili získala trutnovská běžkyně, která si dnes doběhla pro bronz v maratonu na evropském šampionátu v Berlíně. Na 42 kilometrech a 195 metrech si navíc časem 2:26:31 výrazně vylepšila osobní rekord a zároveň stanovila hodnotu nového národního maxima!

Výškařka Pejchalová si finále v Berlíně nezaskáče

8.8.2018 •• Atletika, Běh

Dělené osmnácté místo si při své premiéře odveze z mistrovství Evropy v Berlíně výškařka Lada Pejchalová. Devatenáctiletá atletka z Trutnova předvedla ve středeční kvalifikaci pět skoků. První dva byly úspěšné na 176 a 181 cm. Na 186 však laťku třikrát shodila, nejnadějněji vypadal úvodní skok. Přes tuto výšku se naopak na první pokus dostala druhá česká reprezentantka Michaela Hrubá, což jí nakonec na postup do třináctičlenného finále stačilo.

Můžeš mít natrénováno sebevíc, ale maraton je neznámá 6.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 705

Na Olympijském stadionu v Berlíně dnes začíná mistrovství Evropy v atletice, kam ráno vlakem z pražského hlavního nádraží vyrazila i druhá část našich reprezentantů. Mezi nimi nechyběla ani běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, která se v neděli postaví na start maratonu. „Je to pro mě vrchol sezony, takže jsem k tomu tak přistupovala,“ hlásila před odjezdem nejlepší česká vytrvalkyně.

Vozíčkáři na trati. Užili jsme si to, hlásila štafeta handbikerů 31.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 421

Aleš Kisý, Petr Oppenauer, Petr Stiller a Marek Váša. Čtveřice sportovců, kteří mají společný životní osud, že jsou upoutáni na vozík. Ten ale neberou jako překážku, a tak jsme je jako závodníky viděli poslední květnovou neděli i na Olfincar Trutnovském půlmaratonu. „Chtěli jsme se zúčastnit hlavně z toho důvodu, aby v Trutnově vešlo trošku do povědomí, že i lidé s handicapem mohou sportovat a ukázat se na handbiku,“ pravil čtyřnásobný paralympionik Aleš Kisý po premiéře handbikerů na trati.

Fantasticky jsem se tady hecnul, překvapil sám sebe běžec Eliáš 30.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1338

Kamarádství s hlavním sponzorem Olfincar Trutnovského půlmaratonu přivedlo na start letošního závodu i jednoho ze tří českých hokejistů, jejichž dres visí u stropu haly týmu NHL. Patrik Eliáš běžel závěrečný úsek štafety, kterou zahájila Eva Vrabcová Nývltová, po ní pokračoval lyžař Mike Ophoff a třetí úsek absolvoval Viktor Kuhn. O vítězství přišli pár metrů před cílem…

Půlmaraton v Trutnově vyhrál opět Ukrajinec Volodymyr Timashov 27.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 3113

Třetí ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu má stejného vítěze, jako když se v ulicích města běželo poprvé. Zvítězil opět Ukrajinec Volodymyr Timashov, který vedl od začátku závodu a loňského vítěze Jiřího Čivrného na druhém místě porazil o patnáct vteřin v traťovém rekordu 1:14:01 hod. Na třetím místě se umístil Jindřich Král. Nejrychlejší ženou na půlmaratonské distanci byla Markéta Zeisková.

Dejwyho horský běh přilákal do Krkonoš dvakrát více běžců 21.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1484

Už počtvrté si v Krkonoších zavzpomínali (nejen) kamarádi na Dejwyho a zaběhli si horský závod, který nese jméno trutnovského sportovce. V sobotu se na parkoviště u přehrady v Peci pod Sněžkou sjelo skoro 200 závodníků, což bylo dvakrát více než loni. Tím nejrychlejším na hlavní trati 20 kilometrů byl vrchlabský skialpinista, běžec a horolezec Radoslav Groh.

Na ABB Trutnovském půlmaratonu si na své přijde opravdu každý 9.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 564

Každý si vybere, je to závod pro celou rodinu. Děti podle věku poběží 100 až 1600 metrů a dospělí už podle fyzické zdatnosti 5, 10 nebo 20 kilometrů. Po hezkých cestách v lese, které bezpochyby prostředí trutnovského lesoparku nabízí. Ano, už jistě tušíte, že řeč je o ABB Trutnovském půlmaratonu. Letošní pátý ročník se uskuteční přesně za měsíc v sobotu 9. června. Máte naběháno?

Když nemůžu vyběhnout, trpím, vypravuje Markéta Vondráčková 8.5.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1446

Je x tisíc důvodů, proč lidé začínají běhat. Markéta Vondráčková z trutnovského Horního Předměstí, když byly její děti opravdu malé, potřebovala být alespoň půlhodiny sama v lese, aby se odreagovala. „A tím, že jsem se k nim potřebovala brzy vrátit, nešla jsem se projít, ale šla si zaběhat,“ svěřuje se povoláním kadeřnice, jak se u ní začala rodit vášeň pro běh, kterému se nyní věnuje již osm let.