Trutnovský závod jako odrazový můstek pro desítku v New Yorku 29.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 309

Trutnov - Šťastná, že ji nebolí noha, a v doprovodu Belly, bílého psího miláčka, ukrajovala v centru svého rodného města poslední metry do cíle. „Na menších závodech si to takhle spolu užíváme, je to pro mě taková odměna,“ usmála se Eva Vrabcová Nývltová. A úsměvy pak rozdávala dál, kudy chodila. Měla k nim důvod. Nedělní desítku v rámci Olfin Car Trutnovského půlmaratonu dala bez bolesti za 35:42.

Trutnovský půlmaraton vyhrál Jiří Čivrný, závodila i Eva Vrabcová Nývltová 28.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 2093

Trutnov - Šestatřicetiletý běžec Jiří Čivrný z SK Nové Město nad Metují zvítězil ve druhém ročníku Olfin Car Trutnovského půlmaratonu. Závod na 21,097 km vyhrál časem 1 hodina 14 minut a 43 vteřin, čímž o tři čtvrtě minuty překonal nejlepší loňský výkon Ukrajince Timašova. Stejně jako před rokem obsadil druhé místo domácí vytrvalec Pavel Brýdl. Na desetikilometrové trati byli nejrychlejší Kamil Krunka a Eva Vrabcová Nývltová, pro kterou to byl první závod po vyléčení zraněné nohy.

Dejwyho horský běh vyhrál v rekordním čase Radoslav Groh 18.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 907

Trutnov - O trochu deštivější a zasněženější, než účastníci Dejwyho horského běhu počítali, byl letošní třetí ročník vzpomínkového závodu. Závodu, který se koná na počest mladého skialpinisty, jenž zemřel ve Studniční jámě nad Obřím dole. Na start v Peci pod Sněžkou se postavilo v sobotu 88 běžců.

Běžci budou v horách vzpomínat na kamaráda Dejwyho 9.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1543

Trutnov - Dva roky uplynuly od tragické události, kdy ve Studniční jámě nad Obřím dolem zemřel mladý skialpinista. Jeho kamarádi se o několik měsíců později rozhodli uspořádat vzpomínkovou akci a zorganizovali Dejwyho horský běh. Třetí ročník závodu určeného všem milovníkům hor a běhu se letos koná v sobotu 13. května tradičně v Peci pod Sněžkou.

Běžci budou závodit v safari a přispějí na nosorožce 6.4.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 383

Trutnov - Už tuto sobotu bude ve dvorské zoo odstartován 33. ročník silničního Běhu Safari, jehož výtěžek bude zčásti věnován na pomoc volně žijícím nosorožcům v Africe. Safariběh nabídne dětský běh na 2 km a tratě na 5 a 10 kilometrů.

Začátek jsem hodně přepálila, líčila Eva Vrabcová Nývltová 1.4.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1020

Trutnov - Sedmý půlmaraton v životě dnes běžela v Praze česká vytrvalecká jednička Eva Vrabcová Nývltová. V závodě, v němž Keňanka Joyciline Jepkosgeiová jako první žena na světě pokořila hranici hodiny a pěti minut (1:04:52), dosáhla trutnovská běžkyně času 1:11:45 a obsadila 11. místo.

Má národní stříbro a „brambory“. O Evropu výškařku Pejchalovou připravily paty 8.3.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 502

Trutnov - Evropská atletika minulý týden zažila vrchol halové sezony. Nescházelo mnoho - přesně dva centimetry - a na šampionátu v Bělehradu mohla startovat i trutnovská výškařka Lada Pejchalová. Limit osmnáctileté gymnazistce těsně unikl na juniorském mistrovství republiky, kde skočila 186 centimetrů a získala stříbro. O týden později na mistrovství republiky dospělých skončila čtvrtá se 180 centimetry.

Déjà vu Pejchalové. Na pokusy zase čtvrtá na HMČR

26.2.2017 •• Atletika, Běh

Jako by se vrátila zpátky v čase. Výškařka Lada Pejchalová obsadila v neděli na halovém mistrovství republiky čtvrté místo. Stejně jako loni, když v pražské Stromovce předvedla stejný výkon (180 cm) jako před rokem v Ostravě, kde ji o medaili připravil horší zápis. A to samé atletku Lokomotivy potkalo i letos, souboj o bronz prohrála s Eliškou Klučinovou. Stejně jako loni.

Přespolák středoškoláků: Kluci z průmyslovky jsou druzí v kraji 14.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 405

Trutnov - Krajské kolo školních družstev v přespolním běhu se v úterý uskutečnilo v Hradci Králové, kde závody byly uspořádány pracovníky ZŠ Milady Horákové v přilehlém lesoparku. Jako vítězové okresního kola jeli do krajského města studenti Střední průmyslové školy Trutnov.

Jana Leblochová vyhrává jeden přespolák za druhým 11.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 470

Trutnov - Déšť a bláto přivítaly v neděli běžce na Borském krosu v Machově. I přesto, že někteří sportovci ze staršího žactva Olfin Car Ski teamu absolvovali testy v Novém Městě na Moravě a nemohli se tak přespolního běhu zúčastnit, zbývající skupina olfiňáků dokázala vybojovat celkem sedmnáct medailí a získat prvenství v šesti kategoriích.

Domácí běžci se činili, chlupatou výhru si odnesl Jan Hruška 3.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 590

Trutnov - Hned dvoje závody absolvovali běžci z Olfin Car Ski teamu během uplynulého víkendu. O medaile bojovali na domácí půdě při běžeckém klání - 31. ročníku Memoriálu Květy Lelkové, v neděli pak „oprášili“ brusle a kolečkové lyže a vyrazili do Vrchlabí. Sbírka medailí se za dva dny rozrostla o neuvěřitelných pětatřicet cenných kovů, přičemž čtyřiadvacet vyběhali na trutnovské Paradráze.