Déjà vu Pejchalové. Na pokusy zase čtvrtá na HMČR

26.2.2017 •• Atletika, Běh

Jako by se vrátila zpátky v čase. Výškařka Lada Pejchalová obsadila v neděli na halovém mistrovství republiky čtvrté místo. Stejně jako loni, když v pražské Stromovce předvedla stejný výkon (180 cm) jako před rokem v Ostravě, kde ji o medaili připravil horší zápis. A to samé atletku Lokomotivy potkalo i letos, souboj o bronz prohrála s Eliška Klučinovou. Stejně jako loni.

Přespolák středoškoláků: Kluci z průmyslovky jsou druzí v kraji 14.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 396

Trutnov - Krajské kolo školních družstev v přespolním běhu se v úterý uskutečnilo v Hradci Králové, kde závody byly uspořádány pracovníky ZŠ Milady Horákové v přilehlém lesoparku. Jako vítězové okresního kola jeli do krajského města studenti Střední průmyslové školy Trutnov.

Jana Leblochová vyhrává jeden přespolák za druhým 11.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 466

Trutnov - Déšť a bláto přivítaly v neděli běžce na Borském krosu v Machově. I přesto, že někteří sportovci ze staršího žactva Olfin Car Ski teamu absolvovali testy v Novém Městě na Moravě a nemohli se tak přespolního běhu zúčastnit, zbývající skupina olfiňáků dokázala vybojovat celkem sedmnáct medailí a získat prvenství v šesti kategoriích.

Domácí běžci se činili, chlupatou výhru si odnesl Jan Hruška 3.10.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 582

Trutnov - Hned dvoje závody absolvovali běžci z Olfin Car Ski teamu během uplynulého víkendu. O medaile bojovali na domácí půdě při běžeckém klání - 31. ročníku Memoriálu Květy Lelkové, v neděli pak „oprášili“ brusle a kolečkové lyže a vyrazili do Vrchlabí. Sbírka medailí se za dva dny rozrostla o neuvěřitelných pětatřicet cenných kovů, přičemž čtyřiadvacet vyběhali na trutnovské Paradráze.

Dvacet medailí z přespoláku a bronzový Ophoff z „kolců“ 28.9.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 445

Trutnov - Víkendový přespolní běh - Vrchlabský kros - byl opět v režii běžců na z Olfin Car Ski teamu. Trutnovským sportovcům se podařilo vybojovat osm zlatých medailí, šest stříbrných a stejný počet bronzových. Nejúspěšnější kategorií se stala kategorie nejmladších žáků, kdy „olfiňáci“ obsadili všechna tři místa na bedně.

Déšť běžcům z Olfinu nevadil, zvítězili v pěti kategoriích 19.9.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 622

Trutnov - Zatímco před týdnem absolvovali běžci z Olfin Car Ski teamu přespolní běh ve Studenci za teplého slunečného počasí, nedělní závody na Horních Mísečkách, kde se konal běh O pohár Sportovní akademie, provázelo nevlídné deštivé počasí. Tomu tedy odpovídal i stav tratě, které se však mladí běžci z trutnovského oddílu nezalekli a zvítězili hned v pěti kategoriích.

Paralympijské prokletí trvá, Aleš Kisý se vrátí z Ria bez medaile 14.9.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 999

Trutnov - Z mistrovství světa má dvě medaile, z mistrovství Evropy tři. Na paralympijských hrách však vozíčkáře Aleše Kisého provází neuvěřitelná smůla. Pětatřicetiletý koulař ani na čtvrtý pokus nepoznal, jaký je to pocit stát na paralympijských stupních vítězů. V Rio de Janeiru trutnovský rodák obsadil páté místo.

Koulař Kisý dnes bude házet na čtvrté paralympiádě

14.9.2016 •• Atletika, Běh

Den D je tady! Bojovat o medaili dnes hodlá na paralympiádě v Riu trutnovský koulař Aleš Kisý. Stejný cíl jako čtyřnásobný český paralympionik ale bude mít i jeho devět soupeřů. Závod na olympijském stadionu začíná po třetí hodině odpoledne našeho času.

Dvě zlaté medaile pro lyžaře díky sourozencům Leblochovým 12.9.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 391

Trutnov - Víkendové závody v přespolním běhu ve Studenci, tradičně O posvícenský koláč, by se daly díky počtu závodníků nazvat malým mistrovstvím republiky. V dětských kategoriích se totiž postupně na start závodu postavilo více než 500 chlapců a dívek a následně pak další závodníci v dospělých kategoriích.

Pochvala od manžela: Eva porazila 31 závodnic s lepším osobním rekordem 19.8.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1120

Trutnov - Zatímco Eva Vrabcová Nývltová si po svém maratonském výkonu v Riu užívá olympijský odpočinek, její manžel a trenér Martin Vrabec už je z Jižní Ameriky pár dní doma. Do Prahy přiletěl vojenským speciálem v úterý ráno společně s medailisty Lukášem Krpálkem, Ondřejem Synkem a Jiřím Prskavcem. „Jaký byl let? Klidný, nic dramatického neproběhlo, jen judisti popíjeli pivko,“ usmíval se po návratu ze své druhé olympiády. Před dvěma lety doprovázel svou ženu do Soči.

Budík zazvoní Vrabcové Nývltové před maratonem ve čtyři ráno 13.8.2016  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1099

Trutnov - Olympijský start běžkyně Evy Vrabcové Nývltové na maratonu v Riu se blíží. Už v neděli. Včera večer jsme se tak s trutnovskou reprezentantkou spojili a položili jí několik otázek. „Zrovna dnes za mnou byli novináři i tady,“ prozradila setkání se štábem České televize a asi šesti píšícími redaktory.