Eva Vrabcová Nývltová je čtvrtá v anketě Atlet roku

11.11.2018 •• Atletika, Běh

Běžkyně Eva Vrabcová Nývltová obsadila čtvrté místo v anketě Atlet roku 2018. Trutnovská rodačka se letos zaskvěla hlavně na berlínském mistrovství Evropy, kde vybojovala bronz v maratonu v národním rekordku. Českou Atletkou roku byla v sobotu v pražském hotelu Ambassador premiérově vyhlášena oštěpařka Nikola Ogrodníková, druhá se umístila chodkyně Anežka Drahotová a třetí skončil koulař Tomáš Staněk.

Úspěchy lyžařů v přespolácích, někteří už cestovali za sněhem 27.10.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 429

Náročná příprava sportovců z Olfin Car ski teamu, kterou zahájili již o letních prázdninách, se vyplatila. Běžci se dnes právem pyšní dvěma stříbrnými medailemi z mistrovství republiky na kolečkových lyžích, které se konalo v Liberci, po úspěších v přespolních bězích vévodí tabulce v boji o pohár Královéhradeckého kraje a právě díky olfiňákům, jež jsou žáky ZŠ Komenského Trutnov si škola, která sportovní klub významně podporuje, připsala fantastický úspěch v republikovém finále družstev v přespolním běhu, kdy tým chlapců zvítězil a tým dívek obsadil třetí místo.

Stará garda včetně olympionika z roku 1972 se sešla v „Jedničce“ 24.10.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 2111

Devatenáct atletů a atletek, kteří za Lokomotivu Trutnov závodili převážně v šedesátých letech, se sešli minulý týden v pátek v místní Restauraci No. 1, aby si zavzpomínali na staré časy. Setkání se podařilo díky úsilí Evy Voplatkové, které při zajišťování akce pomáhal František Hartman. Věkový průměr přítomných byl kolem 70 let.

Školáci se zapojí do celosvětového dětského maratónu 19.9.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 279

Před deseti lety, v roce 2008 začaly Rotary kluby ve Velké Británii pořádat World Marathon Challenge, což je dětský maraton, ve kterém třicetičlenné školní týmy dětí do 13 let běží štafetovým způsobem maratonskou vzdálenost 42 195 metrů. Závodníci si předávají štafetový kolík vždy po 200 metrových úsecích. Letošní ročník proběhne celosvětově už zítra a zúčastní se ho i trutnovské školy.

Sportoviště v Trutnově: Místo, kde to žije 24.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1028

Na žádném jiném sportovišti v Trutnově nevidíte tolik pohybu jako na městském stadionu. Není se ale čemu divit, když se zde rozprostírá základna atletického oddílu, fotbalového klubu, azyl tady nacházejí hráči amerického fotbalu, občas tu trénují hokejisté i krasobruslařky a sportem se sem chodí bavit i veřejnost. Areál také využívají některé školy, a tak je na tartanovém oválu a hřištích s přírodní a umělou trávou stále živo.

Koulař Aleš Kisý získal stříbro na mistrovství Evropy 22.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 558
 • komentářů 1

V jeho sbírce už to bude čtvrtá stříbrná medaile z evropských šampionátů. Trutnovský koulař na vozíku Aleš Kisý dnes v Berlíně potvrdil, že patří mezi světovou špičku. Sedmatřicetiletý reprezentant sice toužil konečně po zlatém zápisu, ovšem to by v závodě nesměl startovat Francouz Maitre, který se stal mistrem Evropy. Nejdelší pokus Aleše Kisého měřil 8,17 metru.

Chci to konečně prolomit, hlásí koulař Aleš Kisý před ME 20.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 371

Zlepšil si osobák na 8,35 a své výkony ustálil za hranicí osmi metrů. O tom si koulař na vozíku Aleš Kisý mohl několik let nazpátek nechat jen zdát. Sedmatřicetiletý účastník paralympijských her v Aténách, Pekingu, Londýně a Riu de Janeiro hlásí životní formu. V pravý čas. V pondělí večer se trutnovský reprezentant vydal do Berlína, kde bude ve středu usilovat o medaili na mistrovství Evropy.

Bylo mně líto, že jsem to vše musela tak brzy opustit 17.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 592

Výškařka Lada Pejchalová má za sebou premiéru na seniorském mistrovství Evropy. „Byl to obrovský zážitek,“ nechala se slyšet devatenáctiletá atletka z Trutnova. Do berlínského finále sice nepostoupila, obsadila dělené osmnácté místo, přesto se podle trenéra se závodem popasovala dobře. Ani sama výškařka si není vědoma žádné zásadní chyby, nicméně neskočených 186 centimetrů jí opravdu mrzelo.

Z Janských Lázní na Černou horu nejrychleji vyběhl Kamil Krunka 14.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 975

Již po třicáté čtvrté se sešli běžci na startu závodu Janské Lázně - Černá hora. Celý týden všechny zužovala tropická vedra, která některé běžce odradila od účasti, ale přesto se v sobotu na startu za příjemného letního počasí (24 stupňů) sešla stovka závodníků.

Bronz a národní rekord. Eva Vrabcová Nývltová zářila na mistrovství Evropy 12.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 705

První Běloruska Mazuronaková, druhá Francouzka Calvinová a třetí Eva Vrabcová Nývltová. Svou první velkou atletickou medaili získala trutnovská běžkyně, která si dnes doběhla pro bronz v maratonu na evropském šampionátu v Berlíně. Na 42 kilometrech a 195 metrech si navíc časem 2:26:31 výrazně vylepšila osobní rekord a zároveň stanovila hodnotu nového národního maxima!

Výškařka Pejchalová si finále v Berlíně nezaskáče

8.8.2018 •• Atletika, Běh

Dělené osmnácté místo si při své premiéře odveze z mistrovství Evropy v Berlíně výškařka Lada Pejchalová. Devatenáctiletá atletka z Trutnova předvedla ve středeční kvalifikaci pět skoků. První dva byly úspěšné na 176 a 181 cm. Na 186 však laťku třikrát shodila, nejnadějněji vypadal úvodní skok. Přes tuto výšku se naopak na první pokus dostala druhá česká reprezentantka Michaela Hrubá, což jí nakonec na postup do třináctičlenného finále stačilo.

Můžeš mít natrénováno sebevíc, ale maraton je neznámá 6.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 730

Na Olympijském stadionu v Berlíně dnes začíná mistrovství Evropy v atletice, kam ráno vlakem z pražského hlavního nádraží vyrazila i druhá část našich reprezentantů. Mezi nimi nechyběla ani běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, která se v neděli postaví na start maratonu. „Je to pro mě vrchol sezony, takže jsem k tomu tak přistupovala,“ hlásila před odjezdem nejlepší česká vytrvalkyně.