reklama 

Stovky orientačních běžců závodily v Rudníku

1.11.2015  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 476

Trutnov - Členové a kamarádi oddílu orientačního běhu trutnovské Lokomotivy uspořádali minulou sobotu závod na zkrácené trati v Dlouhém lese u Rudníku.

Stovky orientačních běžců závodily v Rudníku

Krásné počasí a atraktivní terén přilákaly na start 753 závodníků, převážně z východočeské oblasti. Tratě pro všechny kategorie připravila dvojice zkušených orienťáků Jan Grundmann mladší a Pavel Petržela. Ti provedli běžce členitým terénem, který vznikl po dávné těžbě rud. Díky tomu je Dlouhý les plný jam, kupek prohlubní a údolíček.

Začátečníci a děti však měli tratě převážně po cestách a ti nejmenší dokonce po fáborkách. A tak si procházku po lese s mapou přišlo vyzkoušet také spoustu rodičů s dětmi a dalších zájemců z Rudníku, Mladých Buků a Trutnova. Zájem z řad veřejnosti byl opravdu veliký, v kategorii rodičů s dětmi odstartovalo na 51 závodníků. Ještě větší zájem byl o kategorii příchozích, kde se zúčastnilo na 63 běžců.

Prestiž závodu zvedla i účast některých členů dospělácké reprezentace, ti také ovládli hlavní kategorie. V ženách zvítězila Michaela Omová z Turnova, v mužích se z vítězství radoval Miloš Nykodým ze Žabovřesk Brno. Také domácí trutnovský oddíl mohl slavit dvě medaile. Na fáborkové trati H10N vyhrál Matěj Hanák, bronz pak přidala jeho oddílová kamarádka Štěpánka Licková v žákovské kategorii D12D.

Závod navázal na předchozí, které pořádal oddíl Lokomotivy Trutnov v rámci mikroprojektu  „S mapou a buzolou“ přes hranice.

(bog, jul)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan
foto: Jana Ulahelová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama