reklama 

Nový závod v Trutnově: Půlmaraton ulicemi města. Víme, kudy povede trať

1.3.2016  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 2431

Trutnov - Rádi běháte a líbí se vám atmosféra městských běhů? Tak to nepřestávejte číst dál. Tento článek je totiž o novém závodě přímo v našem městě. Trutnov se před dvěma roky zařadil na mapu míst, kde se běhá půlmaraton. V lese na Para. Letos se však stane součástí i té silniční „rodiny“, která je více na očích veřejnosti. V neděli 29. května!

Nový závod v Trutnově: Půlmaraton ulicemi města. Víme, kudy povede trať

První ročník OlfinCar Trutnovského půlmaratonu, jehož tváří se stala reprezentantka Eva Vrabcová Nývltová (také poběží), ale nebude jen o hlavním závodě s tradiční vzdáleností 21 kilometrů a 97 metrů. Pořadatelé z lyžařského oddílu Olfin Car Ski Team Trutnov a Sportvisio nachystají ještě pro běžce závod na 10 kilometrů, štafetu (4 členové) i městský běh pro děti.

Pulmaraton Eva Trojice

Zázemí závodu vznikne u Uffa, odkud se také bude startovat. Jako první v dopoledních hodinách to budou děti. Rozdají si to na pěší zóně, podle věku na tratích od 100 po 2400 metrů, někteří si obkrouží i náměstí. Čtvrthodinku před polednem se vydají do závodu účastníci desítky. Když pak začne odbíjet dvanáct, vyběhnou na homologovanou trať všichni půlmaratonci včetně štafetových týmů.

Závod povede na okruhu, který se poběží dvakrát. A kudy povede? Z 95 procent mají pořadatelé již trať vybranou. Od Uffa se poběží po hlavní silnici do Horního Starého Města. Před „Domečkem“ se zahne doprava na cyklostezku a po ní se budou závodníci vracet až ke kinu. U něj přeběhnou most a po druhé straně podél řeky se dostanou k Hotelu Patria.

Odtud povede trať po hlavní silnici až k Olympu, kde se odbočí doprava na cyklostezku a poběží se zpět. Kolem útulku k Patrii, kde dojde k prvnímu křížení tratě. Přes most, kolem stadionů a krytého bazénu ke kinu. Za kinem se poběží Vodní ulicí na pěší zónu k Máji a k Uffu. Když tam půlmaratonci naběhnou na kostky podruhé, bude to pak už o finiš do cíle.

Pulmaraton Eva Trojice 2

Převýšení na jednom okruhu bude necelých 40 metrů, takže půjde o rychlý závod. Jedná se o rovinatou trať, která není jen pro vysportované běžce, ale chce oslovit co nejširší veřejnost. Další info a registraci najdete ZDE. První účastníci jsou již přihlášení. Do startu zbývá přesně 90 dní. Nejvyšší čas začít s tréninkem nebo si sehnat lidi do štafety… Jdete do toho?

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama