reklama 

Během v Krkonoších podruhé uctili památku Dejwyho

11.5.2016  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1549

Trutnov - Téměř stovka závodníků se postavila v sobotu na start druhého ročníku Dejwyho horského běhu, který v Peci pod Sněžkou upořádali kamarádi mladého skialpinisty Radka Davídka, který tragicky zemřel v loňském roce právě v Krkonoších.

Během v Krkonoších podruhé uctili památku Dejwyho

„Nejde o klasické komerční závody, ale o setkání kamarádů a přátel Radka a těch, kteří mají rádi hory a sport, stejně jako je měl rád Radek,“ přiblížil atmosféru závodů jeden z organizátorů. Ti tentokrát vyslyšeli přání některých účastníků prvního ročníku a nabídli kromě klasické 19 km tratě i kratší 8 km.

Osmičku zdolal nejrychleji mezi muži Jan Lebloch z Olfin Car Ski teamu, ženám vévodila Karolína Kalašová - Holka z Krkonoš. Na náročnější trať devatenáctky se za krásného slunečného počasí vydalo šedesát odvážlivců, kteří nastoupali 450 metrů. Cestu po asfaltu, kamenitých a travnatých plochách, blátem i sněhem nejrychleji absolvoval Matěj Kubina z HSK Benecko mezi ženami byla nejrychlejší Maruška Havlová z Trutnova.

Na startu, na tratích i v cíli, který byl tradičně v Obřím dole, panovala příjemná atmosféra, což dokazují i snímky z akce.

(bog, abi)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan
foto: Andrea Bímanová, facebook AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama