Dejwyho horský běh vyhrál v rekordním čase Radoslav Groh

18.5.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 860

Trutnov - O trochu deštivější a zasněženější, než účastníci Dejwyho horského běhu počítali, byl letošní třetí ročník vzpomínkového závodu. Závodu, který se koná na počest mladého skialpinisty, jenž zemřel ve Studniční jámě nad Obřím dole. Na start v Peci pod Sněžkou se postavilo v sobotu 88 běžců.

Delší devatenáctikilometrové tratě s převýšením 970 metrů se nezaleklo 54 běžců, z nichž dvanáct bylo statečných žen. Tou nejrychlejší se již tradičně stala Maruška Havlová. Hlavní mužskou kategorii vyhrál v rekordním čase trati 1:35:07 Radoslav Groh před trutnovským vicemistrem republiky ve skymarathonu Pavlem Brýdlem, který běžel poprvé. Prvním mužem nad 40 let v cíli byl Jan Schejbal.

Na kratší osmikilometrové trati překonalo 450 výškových metrů 34 závodníků a více než polovinu startovního pole tvořily ženy a dívky. První doběhnuvší byla talentovaná trutnovská běžkyně na lyžích Jana Leblochová. Závod absolvovalo hodně dětí z Olfinu, které běžely v rámci tréninku. Prvním mužem v cíli byl Lukáš Havel.

Velkou skupinku běžců dále tvořili brněnští architekti, kteří jsou autoři všech propagačních materiálů závodu. Proto je nedílnou součástí vyhlášení i nejrychlejší architekt, kterým se také již tradičně stal Jakub Kolman.

Velký dík kromě závodníků patří i všem pořadatelům, dobrovolníkům a přátelům, kteří se na organizaci podílejí. Všichni víme, proč tak činíme a to je smyslem tohoto závodu. Těšte se na 4. ročník, který se uskuteční opět v polovině května,“ napsali organizátoři na facebookový profil Dejwyho horského běhu.