reklama 

Eva Vrabcová Nývltová na půlmaratonu v Praze finišovala v českém rekordu!

7.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 742

O pět vteřin si vylepšila osobní rekord, ale především o jednu sekundu běžela Eva Vrabcová Nývltová na půlmaratonské distanci rychleji než dosavadní nejrychlejší česká žena Alena Peterková. Dvaatřicetiletá trutnovská rodačka první dubnovou sobotu v Praze překonala časem 1:11:01 čtyřiadvacet let starý národní rekord!

Eva Vrabcová Nývltová na půlmaratonu v Praze finišovala v českém rekordu!

„Je to úplně fantastické a vůbec jsem tomu před startem nevěřila, i když manžel to tvrdil,“ zářila naše nová rekordmanka v cíli při rozhovoru pro Českou televizi.

Po nepovedeném vystoupení na mistrovství světa ve Valencii, kde obsadila 44. místo s časem 1:12:54, si nejlepší česká vytrvalkyně spravila náladu. „Bylo to tentokrát těžké, i když do desátého kilometru úplně v pohodě, protože můj vodič Emmanuel běžel fantasticky a brzdil mě, takže mě nedovolil přepálit začátek,“ těžila ze spolupráce s Keňanem Kipkoeche Biwottou.

Nejtěžší chvilky na trati prožívala od 15. do 20. kilometru, kdy jí prý závod hodně bolel. „Nejhorší pro mě byla ta protilehlá rovinka na 15. kilometru,“ poznamenala. „Když jsem pak na cílové rovince viděla auto s časem 1:10:45, říkala jsem si, že to nemůžu stihnout, ale diváci podél celé trati byli fantastičtí, takže jim patří největší dík za to, že se to podařilo,“ dodala.

Překonání českého rekordu pro trutnovskou běžkyně je velkou vzpruhou do sezony, kterou nezahájila podle svých představ. „Po těch třech protrápených závodech jsem měla pocity, že už moje běžecká kariéra nebude taková, jaká byla. Tohle je obrovská motivace, protože jsem na tom líp, jak mi Martin tvrdil, ale já jsem mu nevěřila,“ usmívala se novopečená rekordmanka.

Pražský půlmaraton vyhrála mezi ženami Keňanka Joan Melly (1:05:04), v mužském závodě zvítězil její krajan Bernard Kimeli (59:47).

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Pilát

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama