reklama 

Olfincar Trutnovský půlmaraton. Dáte ho sami nebo ve štafetě?

30.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1013

Běháte a chtěli byste si vyzkoušet půlmaraton? Jestliže je vaše odpověď dvakrát ano, poznamenejte si do kalendáře datum 27. května. V ten den se koná 3. ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu. Proč se trmácet za výzvou, kterou bezesporu uběhnutí půlmaratonu je, někam přes půl republiky, když závod trutnovskými ulicemi a po cyklostezce kolem řeky Úpy nabízí hezkou, rychlou a především i certifikovanou trať, kde vás jako velký bonus čeká povzbuzování rodiny, kamarádů a známých…

Olfincar Trutnovský půlmaraton. Dáte ho sami nebo ve štafetě?

Pořadatelé z Olfincar Ski teamu Trutnov, v jejichž výhradní režii se bude třetí ročník odehrávat (první dva jim pomáhalo královéhradecké Sportvisio), plánují akci podle zaběhlého scénáře. Jeho součástí tak kromě hlavního závodu na 21,0975 km budou i dětské závody, štafetové běhy, zkrácená verze běhu na 10 kilometrů a bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

„A bude to program pro malé i velké. Účast nám potvrdila společnost Iswari, která bude nabízet ochutnávku zdravých výrobků. Nově chystáme i fotokoutek, kde se mohou nechat vyfotit nejenom závodníci, ale i diváci, počítáme s půjčovnou koloběžek, malováním na obličej, prodejem sportovního oblečení a podobně,“ prozrazuje Andrea Bímanová z pořadatelského klubu. Stejně jako v loňském roce bude hlavním centrem závodu zázemí Uffa a jeho nejbližší okolí. Oproti předchozím ročníkům udělali organizátoři jednu malou změnu na startu, kdy jako první na trať vyrazí účastníci půlmaratonu v pravé poledne a teprve potom vyběhnou „desítkaři“.

Vítězové půlmaratonu

Muži
2016
Volodymyr Timašov 1:15:27

2017
Jiří Čivrný 1:14:43

Ženy
2016
Aneta Khýrová 1:29:23

2017
Iveta Fořtová 1:34:50

Hlavní tváří závodu je tradičně domácí olympionička Eva Vrabcová Nývltová, která při prvním ročníku absolvovala štafetu, při druhém startu si vyzkoušela desítku, a jestli bude pokračovat v nastoleném trendu mohli bychom se letos v jejím podání těšit na parádní půlmaraton. Na ten už je také zatím registrována, ale záleží na jejím rozhodnutí a běžeckém programu, co ve finále poslední květnovou neděli poběží. Každopádně se určitě uskuteční její autogramiáda.

Z řad dalších profesionálních sportovců se chystá do Trutnova i Anežka Drahotová. Tato sympatická atletka je juniorskou mistryní světa v chůzi na 10 kilometrů. „Zájem startovat rovněž projevila biatlonistka Lucie Charvátová, která by se měla objevit ve štafetě. A tu si chtějí také zaběhnout kluci ze skokanského družstva,“ prozrazuje Andrea Bímanová účast českých reprezentantů. Rozdělit si jedenadvacetikilometrovou štreku do čtyř úseků, to vlastně není vůbec špatný nápad, že? Sestavit štafetu čtyř kamarádů, přátel, kolegů z práce, mužů či žen a pak zažít kouzlo společné radosti a úspěchu… Jdete do toho?

Například trutnovský paralympionik Aleš Kisý tuto „challenge“ podstoupí a přesvědčil i reprezentační kolegyni Šárku Musilovou a několik svých spoluhráčů z ragbyového týmu, takže Olfincar půlmaraton pojedou i borci na speciálních handbicích. „Chtěli bychom ukázat, že i lidé s handicapem se mohou účastnit takovýchto akcí. Byl bych rád, kdyby z toho vznikla tradice a dalšího ročníku se zúčastnilo už třeba pět týmů,“ říká účastník obou předchozích ročníků. Trať sice není pro vozíčkáře respektive handbiky plně přizpůsobena, ale to se bude řešit s organizátory v následujících dnech. „Je to dobrá akce a její prestiž každým rokem stoupá,“ těší se Aleš Kisý na start.

Účast již potvrdila také řada regionálních sportovců, zaregistrováni jsou jak loňský vítěz půlmaratonu Jiří Čivrný, tak nejrychlejší muž z desítky Kamil Krunka. Na startu nebude chybět ani trutnovský borec Pavel Brýdl. „Jsme rádi, že nám zůstávají věrni tito regionální sportovci a očekáváme super výkony,“ těší Andreu Bímanovou a dodává, že mezi přihlášenými běžci je již také několik závodníků z Polska, takže se dá očekávat, že i letos jich bude pěkný počet.

Pořadatelé zajistili na trať i několik vodičů, kteří by vám měli pomoci k vysněným časům. Richard Bednář hodlá dát půlmaraton za 1:40, Markéta Vondráčková vás bude táhnout k času 1:50, Lucie Ábelové se musíte držet, pokud chcete běžet na dvě hodiny a Tomáš Zahálka poběží na 2:10. „Vzhledem k teplu v předchozích letech opět také chystáme sprchy na dvou místech,“ doplňuje Andrea Bímanová ještě další službu pro běžce. I pro letošní ročník bude znovu vyrobena originální medaile pro všechny půlmaratonce a speciální dřevěnou medaili, což je novinka, obdrží také všichni účastníci dětských závodů. Další info najdete na www.trutnovskypulmaraton.cz.

Program závodu

7.30 - 11.00  prezence, registrace (půlmaraton, 10 km)
7.30 - 9.30  prezence, registrace (dětské závody)
9.00 - 15.00  doprovodný program
9.45  start dětské závody
11.15  vyhlášení dětské závody
11.30  otevření koridorů
12.00  start Olfincar Trutnovský půlmaraton
12.10  start běhu na 10 km
12.50 první závodník v cíli (10 km)
13.10  první závodník v cíli (půlmaraton)
15.00  vyhlášení

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama