Běžecké jubileum se vydařilo, Zima z Lokomotivy byl druhý

13.11.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 550

Úpice slavila běžecký svátek. V sobotu se se sešlo na jubilejním 45. ročníku Běhu Dlouhými Záhony velké množství závodníků všech věkových kategorií. Závod byl tentokrát i prvním závodem Zimní běžecké ligy.

Potěšující pro organizátory bylo, že se na startu sešlo přes 100 závodníků v mládežnických kategoriích, kde všichni předváděli velice dobré výkony i díky tomu, že tento závod byl Orelským přeborem.

Před hlavním závodem byl odstartován závod vítězů 45. ročníků na 250m. Na startu se sešlo mnoho dřívějších i dnešních reprezentantů, včetně olympijských reprezentantů v lyžování Berana, Böhma, Paulů a dalších.

Hlavní závod na 7 kilometrů vyhrál František Vágenknecht z Asteru Jičín před Matějem Zimou z Loko Trutnov a Jindřichem Králem z Iscarexu Česká Třebová. V kategorii žen vyhrála Bára Havlíčková ze Svojetic před Janou Solánskou a Blankou Paulů obě z TJ Maratonstav Úpice.

Odpoledne bylo na Městském sále slavnostní zakončení Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu, vyhlášení nejlepších vrchařů za rok 2018 a připravena kompletní termínovka dalšího ročníku vrchařského seriálu.