Z Janských Lázní na Černou horu nejrychleji vyběhl Kamil Krunka

14.8.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 984

Již po třicáté čtvrté se sešli běžci na startu závodu Janské Lázně - Černá hora. Celý týden všechny zužovala tropická vedra, která některé běžce odradila od účasti, ale přesto se v sobotu na startu za příjemného letního počasí (24 stupňů) sešla stovka závodníků.

V cíli 8,6 km dlouhé trati s převýšením 650 metrů se jako první objevil Kamil Krunka ze Spartaku Nové Město nad Metují, který zvítězil i v loňském roce. Letos v čase 38:08. O tři čtvrtě minuty za ním přiběhl do cíle trutnovský rodák Petr Pechek z TJ Maratonstavu Úpice (38:55) a za další minutu stupně vítězů zkompletoval Radim Berka z Kozákova (39:53).

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové (44:22) před Dášou Rychnovskou ze Spartaku Nové Město nad Metují (46:11) a Sandrou Schützovou ze Ski Jilemnice (47:49).

Závod jako tradičně doplňoval „Běh kolonádou na 1 kilometr“, který absolvovali i handicapovaní a vozíčkáři. Tradiční pochod po trase závodu byl také velice dobře obsazen.

„Celému závodu přihlížel technický delegát pan Antentas ze Španělska, který byl pověřen prověřit připravenost příštího mistrovství Evropy veteránů, které bude v květnu v Janských Lázních. Odjížděl velice spokojen jak s přípravou, tak s tratí, která bude příští rok opět vedena terénem,“ upozornil hlavní organizátor závodu Karel Šklíba z TJ Maratonstavu Úpice.