reklama 

NaHoruRun cílí na týmovou spolupráci a pestrý program

20.4.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 741

/VIDEO/ Už za týden se běžci postaví na start nového maratonského závodu. Start bude na atletickém stadionu v Trutnově a cíl u dolní stanice lanovky na Černou horu. Než se však účastníci dostanou do cíle, proběhnou Stezku korunami stromů Krkonoše a pokoří i vrchol Černé hory. Přinášíme vám krátký rozhovor s ředitelem závodu s Jakubem Opočenským z Kasper - Swix Teamu.

NaHoruRun cílí na týmovou spolupráci a pestrý program

Proč jste se rozhodli uspořádat NaHoruRun?
Celý koncept závodu jsme ladili poměrně dlouho v podstatě od loňského dubna. Chtěli jsme uspořádat závod se zacílením na týmovou spolupráci a zároveň umožnit běžcům i extrémnější individuální variantu. Rovněž jsme chtěli přijít také s pestřejším závodem pro děti. Dubnový termín jsme vybrali záměrně, aby to byl pomyslný start běžecké sezóny, ale kvůli sněhu na vrcholcích hor jsme zvolili poslední dubnový víkend. Věříme, že zafunguje i pořadatelská synergie triumvirátu Kasper - Swix Team, Lokomotiva Trutnov oddíl atletiky a SkiResort Live.

Program závodu

  • 8:00 - 10:30 prezence (dětské kategorie do 9:30)
  • 8:30 - 13:00 doprovodný program atletický stadion
  • 10:00 - start závodu dětí
  • 11:00 start závodu jednotlivců na 42 km a závodu štafet na 42 km
  • 13:00 - 16:00 doprovodný program dolní stanice lanové dráhy
  • 14:00 předpokládaný doběh prvních závodníků
  • 15:00 předpokládané vyhlášení výsledků
  • 18:30 uzavření cíle (limit závodu 7,5 hodiny)

Dnes už je v regionu spousta závodů, vy sami pořádáte půlmaraton na trutnovské Paradráze, takže čím zrovna NaHoruRun osloví běžce?
Jednak doufáme, že oslovíme účastníky ABB Trutnovského půlmaratonu a dalších regionálních závodů a zároveň bychom chtěli přitáhnout do regionu další běžce, kteří spojí běh s dalšími aktivitami na Trutnovsku. Štafetový závod je většinou doplňkovou aktivitou, jsme pravidelným účastníkem K70 a atmosféra týmového závodu je úplně jiná - lepší. Dále sázíme na pestrý doprovodný program a celkovou lokalitu a příjemnou atmosféru.

Jakou jste se snažili zvolit trať a kudy povede?
Od začátku jsme chtěli, aby trať odpovídala délce maratonu. Domníváme se, že trať je zajímavá a každá etapa má nějaké své specifikum. To umožňuje závodníkům vybrat si etapy ve štafetě, které jim nejlépe sedí. Doufáme, že všichni běžci budou spokojeni. Na několika místech jsou krásné výhledy na Trutnov a Krkonoše. Trať vede vesměs po lesních cestách, ale jsou zde i úseky po asfaltu jako např. průběh Trutnova a také část stoupaní na Černou horu. Závěrečná část probíhá Stezkou Korunami stromů Krkonoše a po dosažení Černé hory se běžci vrací po sáňkařské dráze do cíle u dolní stanice lanové dráhy.

Běžce vybízíte, ať sestaví tým a zdolají maraton ve štafetě. Je to trend, kterým se ubírají dnešní závody?
Spíš je to alternativa k individuálním závodům a jsme si vědomi, že maraton je záležitost pro běžce, kteří pravidelně běhají. Svým způsobem je to i volné navázání na Krkonošskou 70, kde se nám líbí týmový akcent závodu. Jednotlivé etapy jsou 9 - 8,5 - 10,5 - 14 km dlouhé, což zvládne vlastním tempem každý, záleží jen na vhodném poskládání běžců.

Co všechno se bude dít a uvidíme okolo závodu, když pomineme samotný hlavní závod?
Na atletickém stadionu budou mít závod děti, pro které bude připravený překážkový závod. Zároveň zde bude doprovodný program pro děti i dospělé. Účastníci si budou moci pořídit památeční fotografii pomocí služby Fotostroj, otestovat plicní funkce v rámci služby MUDr. Aleše Zlámala, využít doprovodný program v kontextu SkiResort live (motokáry, koloběžky) a soutěže s atletikou (skok, hod, přetahování, slackline). Se spolkem Martina Zacha ladíme podobu charitativního závodu pro tělesně postižené. Dále jednáme o zapůjčení nafukovací lezecké stěny Capri-Sun a s biatlonem o využití laserových pušek. Děkujeme všem sponzorům a zejména hlavním partnerům Kasper s.r.o., ČEZ a.s. a Vella Trutnov, kteří nás podpořili finančně a umožnili absolvovat pestrý program pro závodníky všech věkových kategorií.

Více o závodu se dozvíte na www.nahorurun.cz.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Facebook NaHoruRun

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama