reklama 

Dejwyho horský běh hlásí sníh a jako novinku dětské závody

14.5.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 919

Již pátý ročník Dejwyho běhu zavede tuto sobotu všechny nadšence horského běhu na hřebeny Krkonoš. A jelikož se tam po vydatné zimě stále drží velké množství sněhu, bude letošní vzpomínkový závod na trutnovského sportovce opravdu výzvou, která prověří připravenost běžců. V loňském roce do cíle obou tras (20 a 8 kilometrů) doběhlo 148 závodníků. Kolik letos? Na sobotu hlásí na horách sluníčko, takže…

Dejwyho horský běh hlásí sníh a jako novinku dětské závody

Stoupání od Zeleného potoka až na Výrovku, které si užijí účastníci dlouhé trasy (celkové převýšení 1020 metrů), je peklo, přičemž ani následný seběh kolem Richterových bud na symbolické místo ke kapličce v Obřím dole není zadarmo.

Když pak ale sedíte v cíli na břehu potoka, v němž si chladíte nohy, žízeň hasíte pivem a pochutnáváte si na domácích buchtách od pořadatelů, tak si stejně řeknete, že to stálo za to.

Pokud si ale na dvacetikilometrovou distanci netroufáte, věřte, že intenzivní zážitek ze závodu vám určitě poskytne i kratší osmikilometrová trať (převýšení 450 metrů), která je rovinatější a má krátce po startu pouze jeden kopec. Tato trať je ideální pro všechny, kteří chtějí podpořit myšlenku běhu svojí účastí.

Letos se však v Peci pod Sněžkou poběží i další tratě. Hlavní novinkou pátého ročníku DHB jsou totiž dětské závody. Už i pořadatele dohnaly rodičovské povinnosti, takže připravili tři krátké tratě odstupňované obtížnosti pro děti od narození až po osmileté. Závodit se bude v prostoru startu a prezentace na parkovišti u přehrady od 9 hodin. Hlavní pole běžců se pak vzhůru do hor vydá ve třech vlnách od 9.50 do 10.10 hodin.

„I letos se nám pro fanoušky Dejwyho běhu podařilo vymyslet a připravit funkční drobnosti typu čelenky nebo kšiltovky, které nám dělají radost celoročně,“ prozradila pořadatelka Veronika Nekvindová. „Jsme rádi, že se závodníci každoročně vrací na náš závod, a tak s radostí i letos přivítáme loňské vítěze mužského i ženského hlavního závodu, Radoslava Groha a Šárku Vyštejnovou,“ dodala.

Více informací o závodu na www.dejwyhobeh.cz.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv závodu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama