Havlovické jubileum se vydařilo, silvestrovský závod vyhrál Jelen

4.1.2019  •  Atletika, Běh  •
čtenost 746

Na start jubilejního 45. ročníku Silvestrovského běhu Havlovicemi se v pondělí postavilo rekordních 154 závodníků v hlavní kategorii. Tomu předcházel start mládežnických kategorií a závodu „Buď fit“. Tím pádem se dostavilo na start přes 250 závodníků, což je také rekordní zápis do historie závodu.

Závod probíhal za slunečného počasí při 5 stupních, což bylo ideální pro běžce i velké množství diváků. Před startem hlavní kategorie se na startovní čáře ještě objevili vítězové a organizátoři minulých ročníků a obdrželi od starosty obce Pavla Dvořáčka nádhernou knihu „Havlovlásky".

V hlavní kategorii, kterou čekala trať o délce 6600 metrů, zvítězil Petr Jelen z Hvězdy Pardubice v čase 21:51, druhý skončil František Vagenknecht z Asteru Jičín (21:57) a třetí Jiří Leplt z Nového Města nad Metují (22:11).

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové v čase 24:06, bylo to pro ni již čtvrté vítězství, čímž se v historické tabulce nejlepších žen dotáhla na Renatu Hájkovou.Druhá skončila Romana Brumlichová (Medvědí Doupě, 27:38) a třetí domácí Jana Solánská (TJ Maratonstav Úpice, 27:51).

Další závod Zimní běžecké ligy bude 16. ledna ve Rtyni v Podkrkonoší.

Silvestrovským během Havlovicemi skončil pro organizátory TJ Maratonstav nabitý roční program, nicméně znovu pracovat začali hned 1. ledna, kdy Úpici navštívil technický delegát z EMA, který přijel překontrolovat stav připravenosti mistrovství Evropy veteránů v běhu do vrchu, které TJ pořádá v květnu letošního roku v Janských Lázních.