reklama 

Havlovické jubileum se vydařilo, silvestrovský závod vyhrál Jelen

4.1.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 752

Na start jubilejního 45. ročníku Silvestrovského běhu Havlovicemi se v pondělí postavilo rekordních 154 závodníků v hlavní kategorii. Tomu předcházel start mládežnických kategorií a závodu „Buď fit“. Tím pádem se dostavilo na start přes 250 závodníků, což je také rekordní zápis do historie závodu.

Havlovické jubileum se vydařilo, silvestrovský závod vyhrál Jelen

Závod probíhal za slunečného počasí při 5 stupních, což bylo ideální pro běžce i velké množství diváků. Před startem hlavní kategorie se na startovní čáře ještě objevili vítězové a organizátoři minulých ročníků a obdrželi od starosty obce Pavla Dvořáčka nádhernou knihu „Havlovlásky".

V hlavní kategorii, kterou čekala trať o délce 6600 metrů, zvítězil Petr Jelen z Hvězdy Pardubice v čase 21:51, druhý skončil František Vagenknecht z Asteru Jičín (21:57) a třetí Jiří Leplt z Nového Města nad Metují (22:11).

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové v čase 24:06, bylo to pro ni již čtvrté vítězství, čímž se v historické tabulce nejlepších žen dotáhla na Renatu Hájkovou.Druhá skončila Romana Brumlichová (Medvědí Doupě, 27:38) a třetí domácí Jana Solánská (TJ Maratonstav Úpice, 27:51).

Další závod Zimní běžecké ligy bude 16. ledna ve Rtyni v Podkrkonoší.

Silvestrovským během Havlovicemi skončil pro organizátory TJ Maratonstav nabitý roční program, nicméně znovu pracovat začali hned 1. ledna, kdy Úpici navštívil technický delegát z EMA, který přijel překontrolovat stav připravenosti mistrovství Evropy veteránů v běhu do vrchu, které TJ pořádá v květnu letošního roku v Janských Lázních.

(bog, škl)
redakce@trutnovinky.cz
foto: vasickova-foto.rajce.idnes.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama