reklama 

Chyba rozhodčí na MČR v chůzi připravila Hurdálka o bronz

11.2.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 876

Hořkou příchuť měl pro Robert Hurdálka nedělní závod MČR na 5000 metrů v chůzi dorostu. Trutnovský atlet si kráčel v pražské Stromovce pro medaili, jenže chyba rozhodčí jej o cenný kov připravila.

Chyba rozhodčí na MČR v chůzi připravila Hurdálka o bronz

V loňském roce měl Robert jako běžec štrekařské skupiny trenéra Jana Tuny cíl dostat se do finále v běhu na 3000 metrů žáků, což se mu podařilo. Letos přestoupil do dorostu a na konci minulé sezony přišel za trenérem s tím, že by si chtěl kromě dlouhých běhů zkusit i závodně chůzi. Po konzultaci trenéra s jeho otcem, který patří k předním vytrvalcům v regionu, se dohodlo, že začne i s chůzí.

Dál trénoval ve své běžecké skupině a přes víkend navíc vylepšoval vytrvalost se svým otcem. Důležité také bylo, že navázal spolupráci s Davidem Šnajdrem, který je speciálním trenérem chůze v Jilemnici.

K tomu, aby mohl startovat na mistrovství republiky, potřeboval Robert splnit na tříkilometrové trati náročný limit 16 minut a 30 vteřin. To se však trutnovskému mladíkovi povedlo hned při druhém závodě, kdy trojku ušel v čase 15:44,96. Tímto výkonem se vyhoupl na první místo letošních tabulek v dorostu a na sedmou příčku v mužích, což je skvělý výkonnostní skok.

Na šampionátu v Praze v neděli Robert držel skvělé třetí místo, jenže pak chybovala jedna rozhodčí, která mu předčasně oznámila poslední kolo. V momentě, kdy mu zvonili do posledního kola a v rozhlase hlásili, že Robert finišuje na třetím místě, mu ve skutečnosti chybělo absolvovat ještě jedno kolo navíc.

Než se na chybu díky čipové kontrole přišlo, bylo již příliš pozdě, aby se chodec Lokomotivy do závodu vrátil a bronz uhájil. Radost v cíli tak vystřídalo obrovské zklamání. Trutnov tím přišel o historickou první medaili v chodecké disciplíně.

Dle odborníků má Robert Hurdálek pro chůzi velký potenciál. Takže při jeho poctivém přístupu k tréninku s vytrvalostí získanou v běhu, v němž bude nadále na delších tratích závodit, se můžeme těšit, že určitě předvede další parádní výkony.

(jtu, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: facebook Roberta Hurdálka

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama