reklama 

Nový závod - NaHoruRun, maratonská výzva z Trutnova do Krkonoš

28.2.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 887

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, běžci tvrdí, že z vrcholků hor. Nejlépe se o tom ale každý přesvědčí sám. Příležitost minimálně tu běžeckou budete mít již 27. dubna v rámci prvního ročníku běhu s názvem NaHoruRun.

Nový závod - NaHoruRun, maratonská výzva z Trutnova do Krkonoš

Nový závod, do jehož startu chybí dva měsíce, vzniká pod pořadatelskou taktovkou Kasper - Swix Teamu ve spolupráci s oddílem atletiky Lokomotiva Trutnov a SkiResortem Černá hora - Pec.

„Rádi bychom spojili co nejvíce lidí se stejnou vášní a nadšením pro sport, proto zde vznikla myšlenka štafetového běhu,“ prozrazuje ředitel závodu Jakub Opočenský s tím, že trať dlouhou 42 km ovšem můžete pokořit i sami, a sice v kategorii jednotlivců.

Start závodu bude na atletickém stadionu v Trutnově a cíl u dolní stanice lanovky na Černou horu. Než se však dostanete do cíle, proběhnete Stezkou korunami stromů Krkonoše a pokoříte i vrchol Černé hory.

Program závodu

  • 8:00 - 10:30 prezence (dětské kategorie do 9:30)
  • 9:00 - 11:30 doprovodný program atletický stadion
  • 10:00 - start závodu dětí
  • 11:00 start závodu jednotlivců na 42 km a závodu štafet na 42 km
  • 13:00 - 16:00 doprovodný program dolní stanice lanové dráhy
  • 14:00 předpokládaný doběh prvních závodníků
  • 15:00 předpokládané vyhlášení výsledků
  • 18:30 uzavření cíle (limit závodu 7,5 hodiny)

Samozřejmě pořadatelé myslí i na děti, pro ně bude připraven závod na atletickém stadionu spolu s bohatým doprovodným programem. „I kdybychom tímto měli zažehnout jen nepatrnou sportovní jiskřičku, myslíme si, že to má smysl“, tvrdí Opočenský.

Těšit se můžete nejen na vlastní závod, ale čeká na vás řada doprovodných aktivit. Dále můžete navštívit například Stezku korunami stromů Krkonoše, či bobovou dráhu Bertu. Pro zájemce z jiných lokalit je to ideální příležitost spojit závod např. s výletem po Krkonoších, Adršpašsko-teplických skalách, Babiččině údolí či zámku Kuks.

„Cílem závodu je umožnit jednotlivcům vyzkoušet své limity v netradičním maratonu a přátelům umožnit zažít týmovou atmosféru v převážně individuálně orientovaném sportu,“ říká Jakub Opočenský.

Štafetový běh je ideální možností pro všechny, kteří si netroufnou individuálně na 42 kilometrů, ale mají rádi běhání a aktivní životní styl. Můžete tím navíc originálně prezentovat svůj tým, školu, firmu a jiné.

A na závěr jedno upozornění. Do konce února, tedy už pouze dnes, máte ještě šanci vychytat nejvýhodnější startovné. Více najdete v propozicích závodu ZDE.

(kst, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama