18. září 2020

16°

Zlatý Šrejber. Trutnovský sprinter je mistrem republiky na 300 metrů

2. 3. 2020

Úspěšnou halovou sezonu mají za sebou atleti TJ Lokomotiva Trutnova. Na krajských přeborech všech věkových kategorií sbírali jednu medaili za druhou a ti nejlepší si zajistili start na mistrovství republiky, kde to také několikrát cinklo.

Na akademickém MČR se nejvíce dařilo Matěji Červenému, který v běhu na 400 metrů obsadil 5. místo a štafetě ČVUT pomohl k zisku mistrovského titulu. Janě Holubcové patřilo v běhu na 60 metrů překážek páté místo, Matěj Zima doběhl na 1500 metrů devátý.

Velmi úspěšný start absolvoval Robert Hurdálek na MČR dorostu v chůzi, kde získal bronzovou medaili. Po loňském velkém zklamání, kdy ho o medaili připravila chyba rozhodčích, to pro trutnovského atleta byla alespoň malá náplast. O tomto úspěchu jsme již psali ZDE.

Na dorosteneckém mistrovství, které se konalo v ostravské hale, se v běhu na 60 metrů překážek představila Kateřina Holubcová. Káťa si vylepšila osobní rekord a celkově jí patřilo 18. místo. O týden později se tamtéž konalo MČR mužů a žen, na které se kvalifikovala Jana Holubcová. Jana bohužel poznala zrádnost překážek a po kolizi s první překážkou závod nedokončila.

Na šampionátu dospělých závodila také bývalá atletka Lokomotivy a v současné době závodnice pražského Olympu Lada Pejchalová, která se ve výškařském sektoru představila po dlouhé pauze zaviněné zdravotními problémy. Ačkoli skákala z polovičního rozběhu, získala za výkon 180 cm bronzovou medaili.

Ten největší úspěch trutnovské atletiky však přišel až na úplný závěr halové sezony. Víkendový šampionát žáků v pražské Stromovce přinesl Lokomotivě titul mistra republiky. Zlatou medaili vybojoval v běhu na 300 metrů Michal Šrejber. Již v sobotním rozběhu si žák devátého ročníku ZŠ Mládežnická vytvořil osobní rekord (36,66) a do nedělního finále postupoval z první pozice. Ve finále nás napínal do posledních metrů. Ještě 50 metrů před cílem byl druhý, ale ve finiši zatáhl a na cílové čáře se dostal před kladenského Hudečka.

Na mistrovství se neztratila ani děvčata. Daniela Macnarová skončila ve skoku vysokém na děleném 10. místě výkonem 152 cm.  Amálie Návratová startovala v běhu na 60 metrů a obsadila 16. místo.