Úterý

7. února 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Olfincar Trutnovský půlmaraton spustil registraci, upraví se trať

7. 1. 2020

page.Name
Již popáté se letos do Trutnova sjedou běžci z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí, kteří si spolu s místními sportovci a nadšenci „střihnou“ Olfincar Trutnovský půlmaraton, jehož součástí je i desetikilometrová, pětikilometrová trať, štafety a samozřejmě dětské závody. Termín závodu je sice naplánován až na 24. května, už nyní jsou však organizátoři zapojeni do realizace tohoto významného projektu nejen pro město, ale i pro pořádající oddíl Olfin Car Ski team.

V současné době již probíhá ona „marketingová“ část příprav 5. ročníku Olfincar Trutnovského půlmaratonu, kdy hlavní organizátor Olfin Car Ski team vyřizuje veškerá povolení pro pořádání akce, které se mimo jiné každoročně účastní i starosta města Trutnova Ivan Adamec. Ten každoročně závod zahajuje výstřelem ze startovací pistole a rovněž se s radostí podílí na odměňování těch nejmenších sportovců za jejich výkony.

„Také začínáme tisknout plakáty a rozjíždíme reklamu na sportovních serverech a našem FB profilu. Chtěli bychom naplnit co nejvíce kapacitu závodu, který se těší rok od roku větší oblibě nejen mezi sportovci, ale i diváky,“ říká za pořadatele Pavel Šimek.

I proto se Olfin Car Ski team rozhodl udělat v nadcházejícím ročníku jednu zásadní změnu. „Vyslyšeli jsme připomínky závodníků, diváků na trati, ale i organizátorů a rozhodli se místo absolvování jednoho desetikilometrového okruhu poslat závodníky na dva pětikilometrové okruhy,“ prozrazuje Pavel Šimek s tím, že účelem je vtáhnout závod více do centra města a vynechat běžeckou pasáž směr Poříčí, kde běželi závodníci často osamoceni a ani diváků se v těchto úsecích trati moc nepohybovalo.

Celé prostředí závodu bude tedy pěkně centralizované a přehledné. Navíc se tímto krokem organizátorům nabízí otevřít i 5 km dlouho trať, kterou mohou využít mladší závodníci v doprovodu rodičů nebo naopak ti nejstarší, kteří by desítku už nezvládli. „Chtěli bychom vyjít vstříc co nejširšímu spektru závodníků od nejmladších po nejstarší, včetně handicapovaných sportovců,“ zdůrazňuje Šimek.

Stejně jako v předchozích letech chtějí pořadatelé opět doslova „zbláznit“ i místní firmy a zapojit je do firemních štafet. Vedení firem to může svým zaměstnancům nabídnout jako volnočasovou aktivitu a firmy by tak mohly i v tomto směru porovnat svoji konkurenceschopnost a posílit týmového ducha,“ doplňuje Pavel Šimek.

To, že si trutnovský půlmaraton rychle získal své skalní příznivce, dokazují reakce běžců, kteří jej absolvovali.  Například Pavel Brýdl, náš vynikající vytrvalec, který již několik let patří do nejužší české špičky především v horských bězích a skyrunningu, si na půlmaratonské trati připsal již dvě druhá místa a v loňském roce se podílel na prvenství ve štafetách. Hlavní tváří závodu je opět trutnovská rodačka Eva Vrabcová Nývltová, která však prožívá novu etapu svého života a připravuje se svým manželem Martinem na rodičovské povinnosti.

Kromě zážitků si účastníci Olfincar Trutnovského půlmaratonu i tentokrát odnesou medaili za absolvování tratě a nově organizátoři připravují i fotokoutek s rekvizitami, v němž se mohou před anebo po závodě vyfotografovat se svými kamarády či soupeři na trati.

Více informací najdete na nových webových stránkách www.trutnovskypulmaraton.cz nebo facebookovém profilu, kde jsou i odkazy na registraci.

(pši, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jiří Petr, Jan Bartoš