-5°

-8°

Běh Dlouhými Záhony vyhráli Pavel Jelen a Markéta Zeisková

10. 12. 2020

Za přísných hygienických předpisů se uskutečnil v Úpici první prosincovou sobotu Běh Dlouhými Záhony. Sedmačtyřicátého ročníku, který se kvůli koronaviru běžel s více než měsíčním zpožděním oproti původnímu termínu, se zúčastnilo 75 závodníků.

Letošní účast byla nižší než v jiných letech, ale ve všech kategoriích se urputně bojovalo o nejvyšší stupně. „Navíc jsme stihli termín týden před mistrovstvím republiky v krosu, takže si mohli závodníci po dlouhé době otestovat svoji výkonnost se soupeři,“ uvedl hlavní pořadatel Karel Šklíba.

Hlavní závod na 6,8 kilometru, který vedl z malé části po tartanové dráze, v terénu a po silnici, vyhráli Pavel Jelen a Markéta Zeisková (oba z BK Náchod). Nejstaršími účastníky na trati byli Oldřich Šmída a Jiří Javůrek - oba ročník narození 1948. Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tradiční seriál závodů O krále Jestřebích hor Zimní běžecké ligy (27. ročník) zahájí Silvestrovský běh Havlovicemi a bude pokračovat až do března. Odložený Mikulášský běh v Úpici se poběží 9. ledna.