Pondělí

27. června 2022

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Charitativní běh pro Lucinku se v sobotu poběží

9. 10. 2020

page.Name
Charitativní Běh Dobrého Draka pro Lucinku, která je díky vrozené rozsáhlé kalcifikaci mozku odkázána na stoprocentní péči rodičů a okolí, se zítra v Trutnově poběží. I přes nová vládní nařízení a restrikce. Pořadatelé ale zrušili dětské závody, hry i další doprovodný program. A start běhu upravili tak, aby se lidé na letišti ve Volanově neshromažďovali.

Účastníci běhu se tak nebudou na tratě vydávat hromadně v pevně stanovenou hodinu, ale startovat se bude průběžně od 9 do 12 hodin, aby se maximální počet běžců a běžkyň „rozmělnil“ v čase a prostoru. „Přijdeš, odprezentuješ se, dostaneš číslo a vyběhneš na trasu dle tvého výběru. Po doběhnutí zaznamenáme tvůj čas a výsledky pak vyhlásíme on-line na webu,“ vysvětlují pořadatelé.

Trasy vedou po lesních a lučních pěšinkách v délkách 6, 10 a 15 km v okolí letiště. Nejdelší trasu mohou účastníci absolvovat i na horském kole. Nejkratší trasu lze zvládnout i s kočárkem, jak se loni osvědčilo. Přihlášena je zatím necelá stovka účastníků a další se mohou registrovat zítra na místě.

U prezentace bude samozřejmě také kasička na příspěvky pro Lucinku. Pomoc ji ovšem můžete i přes transparentní účet 2501752875/2010.

Při loňském premiérovém ročníku se běželo pro Ivetu Haškovou, která po nálezu a operaci hlavy zůstala takřka odkázaná na invalidní vozík. Vybrat se podařilo 50 tisíc korun.

„Běh Dobrého Draka nikdy nebyl závodem jako takovým, ale během pro dobrou věc, abychom pomohli druhému a sami udělali něco pro své tělo. Těšíme se na každého běžce,“ uvedl tým pořadatelů.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: www.behdobrehodraka.cz