Úterý

16. srpna 2022

Nyní

25°

Zítra

26°

Svátek má

Běh Dobrého Draka pro Lucinku přesně za měsíc

10. 9. 2020

page.Name
Mělo být dávno po všem a Lucinka Kašparová už drandit v novém kočáře, jenže koronavirus tomu chtěl jinak. Charitativní Běh Dobrého Draka pro Lucinku se místo původního termínu 25. dubna na letišti ve Volanově uskuteční 10. října.

Běh Dobrého Draka je charitativní akce pro hendikepované občany z Trutnovska, kteří potřebují pomoc. „Chceme společnými silami pomoci splnit jejich sen,“ říkají pořadatelé.

Při loňském premiérovém ročníku se běželo pro Ivetu Haškovou, která po nálezu a operaci hlavy zůstala takřka odkázaná na invalidní vozík. Sama pracovala v Alzheimer centru a pomáhala jiným… Jejím snem bylo lyžovat s dcerou v Alpách. V jejím případě se ale jedná o lyžování na monoski. Loni se na běhu podařilo vybrat neuvěřitelných 50 000 korun, takže Iveta se mohla zúčastnit kurzu jízdy na monoski a určitě si ho bude moci ještě zopakovat, a pak i vyrazit do vytoužených Alp.

Letos se poběží pro Lucinku, která je díky vrozené rozsáhlé kalcifikaci mozku odkázána na stoprocentní péči rodičů a okolí. A protože toto zvídavé a bystré děvčátko pomalu ale jistě dospívá, potřebuje i větší a lepší kočár, aby mohla pohodlně dojíždět do Speciální školy v Trutnově zřízenou Diakonií Vrchlabí. „Tam je velmi šťastná. Díky skvělému kolektivu učitelského sboru i dětí se může dál rozvíjet jak smyslově, tak manuálně i pohybově. Ráno nás doslova honí do školy a odpoledne se jí domů nechce,“ prozrazují její rodiče.

Charitativní běh opět nabídne trasy po lesních a lučních pěšinkách v délkách 6, 10 a 15 km v okolí trutnovského letiště ve Volanově. Nejdelší trasu mohou účastníci absolvovat i na horském kole. Nejkratší trasu lze zvládnout i s kočárkem, jak se loni osvědčilo. Samozřejmě nebudou chybět ani dětské závody a pestrý program.

V průběhu celého dne bude hrát trutnovská kapela Sansaband, jejíž členové i poběží. O rozcvičku se postará lektorka jogy Petra Janoušková. Odpoledne pak proběhne workshop techniky běhu pod vedením Martiny Chrástkové. O to, abyste neměli hlad, se postará Jídelna Bela, Restaurace NOR & Jednička a všichni organizátoři, kteří upečou sladké občerstvení vlastnoručně! Start dětských závodů je naplánován na desátou hodinu, dospělí vyrazí na vybranou trať o hodinu později.

Pro Lucinku byl zřízen také transparentní účet, na který je možné přispívat průběžně - 2501752875/2010. Startovné na Běh Dobrého Draka činí 150 Kč, které v plné výši putuje na právě zmiňovaný transparentní účet.

Běh Dobrého Draka je zdravý pohyb v pěkném prostředí pro celou rodinu, s úsměvem na tváři a pro dobrou věc! Tým organizátorů se těší na všechny 10. 10. 2020 na volanovském letišti.

(bog, mch)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.behdobrehodraka.cz