Neděle

3. července 2022

Nyní

20°

Zítra

24°

Svátek má

Běžci si máknou v městském lesoparku, je tady ABB Trutnovský půlmaraton

3. 9. 2020

page.Name
Sedmý ročník ABB Trutnovského půlmaratonu se uskuteční již tuto neděli. Na Para budou opět připraveny tratě 5, 10 a 21 km. Letošní novinkou je zařazení štafet na 4 x 5 km do závodního programu a vypsání prémií za překonání traťového rekordu na půlmaratonu a za první místo při průběhu do třetího okruhu. Start hlavního závodu je ve 12 hodin.

Traťový rekord drží Kamil Krunka, který v roce 2017 zaběhl v městském lesoparku čas 1:15:51. Nejúspěšnějším závodníkem historie je domácí vytrvalec Pavel Brýdl. Půlmarton vedoucí po lesních pěšinkách a cestách vyhrál již čtyřikrát.

Všichni mladí závodníci na dětských tratích budou za své úsilí tradičně odměněni dárky a účastnickou medailí. Na závodníky a fanoušky čeká pestrý doprovodný program včetně občerstvení. K dispozici bude k zakoupení také účastnické tričko a běžečtí „fajnšmekři“ jistě ocení možnost otestování špičkové běžecké obuvi On ze Švýcarska.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace nechceme nic riskovat a každý účastník dostane při prezenci dezinfekci, upozorňuje ředitel závodu Stanislav Opočenský z pořádajícího Kasper - Swix Teamu.

Jako každoročně uctí spolupracovníci a kolegové generálního partnera závodu ABB Trutnov památku tragicky zesnulého Tomáše Dutky memoriálem ve zvláštní kategorii pro své zaměstnance.

Přijďte si zasportovat. Na ABB Trutnovském půlmaratonu si na své přijde opravdu každý.

Trutnovský Kasper - Swix Team v neděli pomyslně odstartuje tímto podnikem aktivitami nabitý podzim. Všechny informace naleznete na webu závodu www.pulmaratontu.cz.

(bog, jop)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek