Pátek

31. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Běh Dobrého Draka pro Amálku se odsouvá na červen

23. 3. 2021

page.Name
Běh Dobrého Draka se pomalu stává tradiční sportovní událostí přesahující trutnovský okres. Letos se tato charitativní akce bude konat potřetí a poběží se pro dvouletou Amálku Holmanovou, která trpí vzácnou lissencephalií (atrofii mozečku s mikrocefalii).

„Chtěli jsme zachovat před dvěma lety nastavený dubnový termín akce – letos to připadalo na 24. dubna, avšak vzhledem k neutěšenému vývoji pandemické situace jsme bohužel nuceni akci přesunout na pozdější termín“, vzkazují organizátoři všem příznivcům.

Loňský běh se uskutečnil pod hesly „Štěstí přeje připraveným!“, „A hlavně se z toho nepos***!“, kdy se nesmělo shlukovat více jak 20 lidí a start byl průběžný, program kromě vlastního běhu nebyl žádný. Přišla spousta lidí a vybralo se neskutečných 105 tisíc Kč pro Lucinku Kašparovou.

„Letos bychom ale chtěli aspoň nějaký doprovodný program zrealizovat, aby mohly sportovat i děti, což v loňském roce moc nešlo, a my si užili pěkný den. Třešničkou na dortu by pak měla být konečná částka na transparentním účtu,“ zamýšlí se organizátoři, proč se rozhodli změnit termín.

A kdy se pro Amálku? Její rodiče vyjádřili přání, že by bylo hezké akci zrealizovat v den Amálčiných narozenin, což připadá na sobotu 12. června. Takže si zapište do kalendářů nový termín.

Registrace do závodu již běží a stále bude otevřená. Poté, co se běžec zaregistruje, měl by uhradit „startovné“ ve výší minimálně 150 korun (horní hranice není určena) na transparentní účet, který je zřízený jen a pouze pro Amálku: 2801943227/2010, kde si pak každý může zkontrolovat platba, zda platba proběhla. K 23. březnu se na účtu nasbíralo více než 33 000 Kč. To je parádní a pořadatelé věří, že se v červnu číslo vyšplhá na podobnou částku, jaká byla vybrána pro Lucinku v loňském roce,“ přejí si pořadatelé.

„Jsme opravdu moc rádi, že i v této době je okolo nás spousta úžasných lidí, kteří chtějí pomoci druhému. Firmy jsou v této době opatrnější, proto bychom chtěli moc poděkovat všem, partnerům, kteří nás v tom nenechali samotné a snaží se nám vypomoci i nyní. Děkujeme všem!“ říkají na závěr organizátoři Běhu Dobrého Draka a těší se na každého účastníka, který 12. června dorazí na letiště ve Volanově.

Veškeré info najdete na webu www.behdobrehodraka.cz a na FB profilu www.facebook.com/BehDobrehoDraka/.

(bog, mch)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv závodu