Úterý

7. února 2023

Nyní

-6°

Zítra

-6°

Svátek má

V sobotu se běží pro Amálku, vybralo se už přes 100 tisíc korun

11. 6. 2021

page.Name
Již tuto sobotu se na letišti ve Volanově uskuteční 3. ročník charitativní akce Běh Dobrého Draka. Akce se pomalu stává tradicí, která již sahá za hranice Trutnova, i když příjemcem daru by měl být vždy hendikepovaný právě z Trutnovska.

„Jsme rádi, že se akce šíří do světa, ale určitě chceme pomáhat našim trutnovským spoluobčanům. Také se do akce snažíme zapojit firmy i jednotlivce z Trutnova. A chceme nejen získat finanční pomoc pro ty, kdo to potřebují, chceme ale také motivovat lidi, aby se hýbali a dělali něco pro své zdraví,“ představuje v krátkosti charitativně-sportovní projekt Petr Syrovátka, jeden z tvůrců celé myšlenky akce Běh Dobrého Draka.

Letos se poběží pro Amálku Holmanovou, které jsou dva roky a trpí vzácnou lissencephalií (atrofií mozečku s mikrocefalií). Původní dubnový termín byl vzhledem k situaci posunutý právě na 12. června, kdy má Amálka narozeniny. O to více se organizátoři na akci těší a věří, že bude minimálně tak úspěšná jako ty dvě předcházející – pro Ivetu a pro Lucinku.

V prvním roce se pro Ivetu vybralo nádherných 50 000 Kč, a to jen a pouze během toho daného jednoho dne do kasičky. Ivetě běžci pomohli splnit sen lyžovat na monoski, když kvůli svému onemocnění je při pohybu odkázána na invalidní vozík. Pro Lucinku byl již zřízen transparentní účet, a přestože se akce odehrála za ne zcela příznivých covidových podmínek na sklonku loňského podzimu, vybralo se neskutečných 105 000 Kč.

„Pro Amálku byl zřízen nový transparentní účet, na kterém se od února shromáždilo už 100 tisíc korun, za což všem přispívajícím moc děkujeme. Věříme ale, že nejsme na částce konečné,“ vzkazuje David Hrůza. Každý, kdo chce přispět, může kdykoliv poslat jakoukoliv částku na číslo účtu 2801943227/2010. „Věříme, že většina přispěvatelů si přijde protáhnout své tělo. Každý by pak měl na transparentní účet poslat minimálně 150 korun jako ‚startovné‘. Pokud zaplatí víc, budeme jen rádi,“ doplňuje Lucie Ábelová.

Podle mimořádného vládního opatření platného od 31. 5. je možné na venkovní akci účasti 150 osob. To je zřejmě dostatečná kvóta, aby se mohl uskutečnit hromadný start jak dětských kategorií (v 10 hodin), tak dospělých (v 11 hodin). Veškeré informace a program najdou zájemci o charitativní běh na www.behdobrehodraka.cz.

Martina Chrástková za organizační tým akce Běh Dobrého Draka účastníky žádá, aby se účastníci registrovali maximálně online ZDE. „Je to hlavně proto, ať máme přehled a prezentace běží jako na drátku. Při prezentaci se účastníci budou muset podle pokynů vládních nařízení prokázat buď negativním testem, potvrzením o prodělání nemoci či certifikáte o očkování,“ uvedla pořadatelka. Na místě bude možnost otestování antigenním testem.

(bog, tz-mch)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv zavodu