Úterý

5. července 2022

Nyní

17°

Zítra

15°

Svátek má

Na Para budou v neděli závodit běžci. Z délky tratí si vybere každý

3. 9. 2021

page.Name
Osmý ročník Hitachi ABB Trutnovského půlmaratonu se tuto neděli uskuteční v lesoparku na Paradráze, kde v okolí klubovny lyžařského oddílu bude připravené zázemí jak pro závodníky, tak fanoušky. Start hlavního závodu je ve 12 hodin.

Při nejistém vývoji s koronavirem jsme se i letos rozhodli uspořádat závod v náhradním zářijovém termínu. Závodníci se opět mohou těšit na zajímavý, lehce členitý a pět kilometrů dlouhý okruh,“ hlásí ředitel závodu Stanislav Opočenský z pořádajícího Kasper–Swix Teamu. Z délky tratí si vybere opravdu každý – pětka, desítka až po opravdovou zkoušku na 21 kilometrů. Ti, co dávají přednost týmové atmosféře, mají možnost poskládat smíšenou štafetu na 4 × 5 km, přičemž vždy jeden z členů družstva musí být muž či žena.

„I letos počítáme s vypsáním prémie 1 500 korun za překonání traťového rekordu na půlmaratonu v mužské i ženské kategorii,“ upozorňuje Opočenský. V loňském roce se měnily nejlepší časy v obou kategoriích díky běžcům z Ukrajiny. V mužích zvítězil Andrii Starzhynskyi výkonem 1:10,26,1 a mezi ženami triumfovala Katsiaryna Ptashuk (1:26:34,5). Závodu se celkem zúčastnilo 164 běžců na hlavních tratích a 123 dětí, které startují o hodinu dříve. Všichni mladí závodníci na dětských tratích (100, 400, 800 a 1600 metrů) budou za své úsilí odměněni drobnými dárky a účastnickou medailí.

Jako každoročně uctí také na Paradráze spolupracovníci a kolegové v Hitachi ABB Trutnov památku tragicky zesnulého Tomáše Dutky memoriálem ve zvláštní kategorii pro své zaměstnance.

Tradiční doprovodný program pro děti uspořádá agentura Vosa a vzpomínkové foto si budete moci pořídit ve stánku u FotoŠálek. Novinkou pro letošní ročník bude ve spolupráci s Českým svazem biatlonu střelba z laserových pušek. V dopoledních hodinách bude pro zájemce připraven kurz nordic walking pod vedením zkušené lektorky. O občerstvení se tradičně postarají Sladký Tečky včetně výborného piva Trautenberk a produkty Enervit na občerstvovací stanice dodá firma Vitar. K dispozici bude k zakoupení také účastnické tričko a běžečtí „fajnšmekři“ jistě ocení možnost
otestování běžecké obuvi On ze Švýcarska.

„Všechny zájemce nabádáme k přihlášení předem, abychom předešli zbytečným frontám při prezenci,“ radí Stanislav Opočenský a za pořadatelský tým by všechny zájemce rád pozval na závod. „Věřím, že si to společně užijeme.“

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň a Miloš Šálek