2. července 2022

22°

23°

12. 6. 2022

Půlmaraton na Para vyhrál Karel Splítek, ženám vévodila teprve čtrnáctiletá dívka 125 snímků
Devátého ročníku Hitachi Energy Trutnovského půlmaratonu, který se běžel dnes na Paradráze, se zúčastnilo 151 závodníků v kategoriích dospělých běžců a přibližně stejný počet evidovali pořadatelé z Kasper Swix Teamu i v dopoledních závodech dětí. Vítězem hlavního běhu na 20 kilometrů se stal při své premiéře Karel Splítek z Prahy v čase 1 hodina 16 minut a 20 vteřin. Do cíle přiběhlo o 35 sekund dříve než domácí vytrvalec a čtyřnásobný vítěz půlmaratonu Pavel Brýdl. Úctyhodný výkon byl k vidění v ženské kategorii, kdy se na prvním místě v cíli objevila čtrnáctiletá (!) Eva Pradeová z Liberce.

štafeta 4 x 5 km:
1. Běžecký klub Náchod (Vladislav Dufka, Pavel Jelen, Aneta Khýrová, Vladimír Kolisko) 1:22:36,4
2. Kasper Swix Team Trutnov (Adam Prášek, Augusta Čeněk, Vojtěch Hájek, Filip Schütz) 1:27:12,9
3. Triatlon Spartak Trutnov (Oliver Götz, Adam Götz, Ema Bakočová, Radek Horák) 1:32:23,6