Drtivý nástup rivala vykolejil Lokomotivu, Hradec rázně utnul trutnovskou sérii 9.12.2018  •  Basketbal  •
čtenost 540

Východočeské derby v 11. kole ŽBL ukončilo vítěznou domácí šňůru basketbalistek Lokomotivy. První letošní porážku v hale ZŠ Komenského utrpěl Trutnov, protože nezvládl první čtvrtinu. Anebo spíš se dá také říct, že ji fantasticky zvládl Hradec Králové. Hostující hráčky za deset minut nastřílely 38 bodů a vybudovaly si více než dvacetibodové vedení, které si v dalším průběhu utkání udržovaly. Trutnov prohrál derby, které sledovalo 820 diváků, 59:80 a první polovinu základní části ukončil s bilancí 6 vítězství a 4 porážek.

Trutnov ovládl zápas v Ostravě a dotáhl se na čtvrté KP Brno 5.12.2018  •  Basketbal  •
čtenost 447

Na čtvrtou výhru v řadě dosáhly basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Ve středečním dohrávaném utkání 10. kola ŽBL jednoznačně zvítězily v Ostravě o 24 bodů - 84:60. V ligové tabulce se dotáhly na čtvrté KP Brno s bilancí 6 vítězství, 3 porážky. V neděli v 17 hodin se hraje v Trutnově východočeské derby s Hradcem Králové a jeho součástí bude předvánoční charitativní akce.

Radost ze hry je na prvním místě a zatím se nám to daří dodržovat 29.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 565

Basketbalistky Lokomotivy Trutnov rozjely letošní sezonu nad očekávání dobře a s pěti výhrami už teď klepou na dveře play-off. „Uvědomujeme, že naše výsledky nás dostaly do pozic, ve které jsme na začátku sezony ani nedoufali a rozhodně uděláme vše proto, abychom je udrželi, či případně ještě vylepšili,“ říká trenér Michal Martišek, který před letošní sezonou povýšil z role asistenta na hlavního kouče týmu.

Holubcová s Královou nejlepšími střelkyněmi reprezentačních juniorek 21.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 504

I v reprezentační pauze sbírají velké úspěchy trutnovské basketbalistky. Tým žen, s trutnovskou odchovankyní Petrou Záplatovou v základní sestavě, si potřinácté v řadě vybojoval účast na mistrovství Evropy. Ale nejen kvalifikací o EuroBasket byla vyplněna reprezentační přestávka.

Trutnov nezaváhal, připsal si vysoké vítězství 4.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 502

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy dnes zvítězily s velkým přehledem na palubovce celku Teamstore Brno rozdílem 34 bodů - 86:52. Na hřišti dominovaly hned od začátku, do zápasu vstoupily bleskovým vedením 15:1. Příští neděli hraje Trutnov doma v 17 hodin proti KP Brno, které v evropském poháru senzačně porazilo finalistu Eurocupu italské Benátky.

Tohle byla paráda. Lokomotiva porazila po výborném výkonu Slavii 28.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 605

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy podtrhly vydařený vstup do letošní sezony ŽBL nedělním vítězstvím nad pražskou Slavií, kterou porazily po výborném výkonu 75:62. Dramatické utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, kterou obstarali fanoušci obou týmů. Slavnostní úvod patřil operní zpěvačce Ivetě Aman, která v den 100. výročí založení Československa působivě zazpívala státní hymnu. V příštím domácím zápase nastoupí Trutnov v neděli 11. listopadu v 17 hodin proti KP Brno.

Famózní Záplatová nasázela Trutnovačkám osm trojek! 24.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 569

První, druhou a čtvrtou čtvrtinu hrály trutnovské basketbalistky vyrovnaný duel. O vítězkách dnešní dohrávky 4. kola ŽBL na Žabinách však rozhodla třetí desetiminutovka, ve které Lokomotiva nabrala na domácí družstvo klíčovou ztrátu. Zápas, který přinesl parádní přestřelku, prohrál tým trenéra Martiška 83:99. V domácím dresu zářila Trutnovačka Petra Záplatová, která zaznamenala 29 bodů.

Lokomotiva potrápila favorita, ten uzmul výhru až v závěru 20.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 408

Nescházelo moc a málem se narodil senzační výsledek. Basketbalistky Lokomotivy v dnešním utkání v Nymburku ještě ve 35. minutě držely s třetím týmem minulého ročníku ŽBL a účastníkem Eurocupu vyrovnaný stav 46:46. Až pak domácí favorit rozhodl o svém vítězství 64:51.

Druhá domácí výhra. Trutnov jasně přehrál Strakonice 17.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 555

I druhé domácí utkání v nové sezoně mělo pro basketbalistky Lokomotivy příchuť vítězství. Týden po výhře nad Slovankou zvládly trutnovské hráčky dnes večer bez potíží také souboj se Strakonicemi. V hale ZŠ Komenského se zrodilo vítězství 84:59. Stejně jako minulý týden rozhodlo družstvo trenéra Michala Martiška o výhře ve třetí čtvrtině. Pět domácích hráček nastřílelo dvouciferný počet bodů.

Lokomotiva uspěla v domácí premiéře a má první výhru 10.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 656

Basketbalistky Lokomotivy vybojovaly první vítězství v sezoně, které přišlo hned ve druhém zápase. V domácí premiéře Lokomotiva dnes přehrála mladoboleslavskou Slovanku 86:70, a to především po velmi dobrém výkonu ve druhém poločase. Na vítězství se bodově podílely všechny hráčky týmu trenéra Martiška, jehož nejlepší střelkyní byla s 18 body Američanka Brittany Carter.

Trutnov vstoupil do ligy prohrou u největšího favorita 3.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 323

Basketbalistky BK Loko Trutnov zahájily nový ročník nejvyšší soutěže očekávanou prohrou na palubovce ZVVZ USK Praha. Ligové mistryně zvítězily ve středu na Královce 107:48. Ve 2. kole bude mít Lokomotiva volno, ve 3. kole nastoupí ve středu 10. října v domácím prostředí proti Slovance MB.

Lokomotiva na úvod turnaje podlehla Ružomberoku

21.9.2018 •• Basketbal

Rozdílem devatenácti bodů 61:80 prohrály basketbalistky Trutnova dnešní zahajovací utkání 19. ročníku mezinárodního turnaje O pohár města Trutnova. Výběr trenéra Michala Martiška nestačil na slovenského vicemistra a účastníka Eurocupu z Ružomberoku. V domácím dresu zaznamenaly nejvíce bodů kapitánka Kozumplíková (18), Američanka Adams (12) a Eva Skutilová (9). V sobotu od 16 hodin se Lokomotiva utká s německým Halle.