Vítězství nad nováčkem se zrodilo po utrápeném výkonu 15.1.2017  •  Basketbal  •
čtenost 439

Trutnov - Bez jednoho dne přesně měsíc uplynul od posledního ligového zápasu trutnovského celku. Hráčky Lokomotivy se vracely do nejvyšší soutěže nedělním utkáním na hřišti brněnského nováčka MK Technic a nebyl to vůbec hladký novoroční vstup. V souboji s předposledním celkem tabulky se probojovaly k výhře 70:61.

Vysoká výhra v Nuslích znamená postup v poháru 10.1.2017  •  Basketbal  •
čtenost 353

Trutnov - Vítězně vstoupily do roku 2017 basketbalistky Lokomotivy. V úterním utkání třetího kola Nilfisk Českého poháru zvítězily na palubovce sedmého celku prvoligové soutěže Sokol Nusle rozdílem 29 bodů - 53:82.

Kristýna Holubcová na Turnaji olympijských nadějí 1.1.2017  •  Basketbal  •
čtenost 407

Trutnov - Na tradiční měření reprezentačních celků do šestnácti let, Turnaj olympijských nadějí, byla nominována také Kristýna Holubcová. Patnáctiletá naděje trutnovského kubu si vedla výtečně, v duelu s Polskem byla dokonce vyhlášena nejlepší hráčkou českého výběru.

Nepříjemná nadílka v Karlových Varech, trenér Kapitulčin se obul do rozhodčích 17.12.2016  •  Basketbal  •
čtenost 713

Trutnov - Basketbalistky Lokomotivy podlehly v důležitém utkání 15. kola ŽBL v Karlových Varech 52:77. V pátečním souboji tabulkových sousedů si domácí tým vytvořil již v prvním poločase šestnáctibodové vedení, v zápase navíc nasázel devět trojek. Pro Trutnov je vedle porážky nepříjemný rovněž vyšší bodový rozdíl oproti domácí výhře z úvodního vzájemného zápasu.

Předvánoční koncert a charita basketbalistek Lokomotivy 11.12.2016  •  Basketbal  •
čtenost 674

Trutnov - Povedené loučení s domácími fanoušky pro letošní kalendářní rok mají za sebou basketbalistky Lokomotivy. Trutnovské hráčky v utkání 14. kola ŽBL rozdrtily mladoboleslavskou Slovanku 96:64, když už po prvním poločase vedly 61:34. Vydařené vystoupení podtrhla vynikající divácká kulisa i předvánoční charitativní akce ve prospěch Stacionáře.

Na USK bez Prokešové a Vackové, s vyhranou třetí čtvrtinou 27.11.2016  •  Basketbal  •
čtenost 361

Trutnov - Mimořádně těžkou úlohu měly ve 12. kole ŽBL basketbalistky BK Loko Trutnov. Na úvod druhé poloviny základní části nastoupily na palubovce nejsilnějšího možného soupeře, USK Praha, který v letošní sezoně ještě neprohrál ani jednou v Eurolize a české lize.

Nejcennější vítězství sezony, Lokomotiva pokořila Žabiny 9.11.2016  •  Basketbal  •
čtenost 819

Trutnov - Senzační výhry dosáhly basketbalistky BK Loko Trutnov v předehrávaném utkání 11. kola ŽBL. Ve výborné atmosféře, za skvělé podpory diváků, porazily Handicap Brno 77:61! Soupeři tak uštědřily teprve třetí porážku v sezoně, Žabiny dosud prohrály jen na USK a v Hradci Králové...

Na nejlépe doskakující hráčku ligy se přijeli podívat rodiče. Z USA… 1.11.2016  •  Basketbal  •
čtenost 350

Trutnov - Devět utkání mají v letošní ligové sezoně odehráno basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Pouze ve dvou z nich nedosáhla ta nejvyšší z nich, Alison Bouman, na dvouciferný počet doskoků. Skvělá bilance a poctivá práce v podkošovém prostoru zařadila americkou posilu týmu trenéra Kapitulčina na čelo žebříčku v této disciplíně.

Důležité body zůstaly po zvratu doma, Prokešová trefila 700. trojku 29.10.2016  •  Basketbal  •
čtenost 551

Trutnov - Navzdory citelné absenci kapitánky Kateřiny Hindrákové, která se místo na hřišti potila v posteli, dokázaly basketbalistky Lokomotivy zvládnout těžké utkání 9. kola ŽBL s Ostravou. Po nepovedeném začátku, kdy celý první poločas prohrávaly, až o jedenáct bodů, rozhodly o velmi cenném vítězství v poslední čtvrtině. Z vyrovnaného stavu 54:54 utekly soupeřkám na 67:54 a rozbouřily trutnovskou halu.

Nejlepší hráčka zápasu přebírala cenu od trenérky, která ji vedla v mládeži 25.10.2016  •  Basketbal  •
čtenost 651

Trutnov - K výbornému výkonu se vypjala v sobotním utkání s Nymburkem trutnovská kapitánka Kateřina Hindráková. Se svým týmem vzdorovala favorizovanému soupeři, který už ve čtvrtek vstoupí do eurocupové sezony ve francouzském Nantes. Po zápase tak zaslouženě převzala cenu pro nejlepší hráčku domácího družstva a zrovna od Aničky Vrabcové, bývalé legendární hráčky a trenérky, která i Katku vedla v mládežnických kategoriích.

Favoritkám z Nymburku dýchaly Trutnovačky na záda celý zápas 22.10.2016  •  Basketbal  •
čtenost 501

Trutnov - Vyrovnané a tedy výborné utkání odehrály basketbalistky Lokomotivy v sobotním 8. kole ŽBL proti Nymburku. V zápase sice ani jednou nevedly, nicméně v úvodu čtvrté čtvrtiny snížily rozdíl ve skóre na sedm bodů a stále mohly v hale ZŠ Komenského pomýšlet na senzační vítězství. To se však nekonalo a nakonec hostujícímu týmu podlehly 64:79.