Lokomotiva dostala v úvodním čtvrtfinále pořádnou nálož

15.3.2017  •  Basketbal  •
čtenost 497

Trutnov - S cílem nepokazit si dojem z vydařené sezony chtějí odehrát letošní play-off basketbalistky Lokomotivy. V dnešním prvním čtvrtfinálovém souboji s Hradcem Králové se však tento úmysl trutnovským hráčkám ne zrovna povedlo naplnit. Na palubovce krajských rivalek utrpěly „kilový“ výprask 100:56. Už v pátek od 18 hodin se bude hrát druhé utkání série v hale ZŠ Komenského.

Hradecké Lvice, které zakončily základní část na druhém místě, jsou v sérii takový favorit, že jakýkoliv jiný výsledek, než jejich postup do semifinále 3:0 na zápasy, bude považován za překvapení. Trutnov navíc nemůže počítat se zraněnou americkou pivotkou Bouman, takže v podkošovém prostoru je o to méně konkurenceschopný. V prvním utkání se to potvrdilo, když Hradec na doskoku dominoval 51 ku 28.

Hradec - Trutnov 100:56 (29:15, 50:28, 74:42)

Body: Ovsíková 18, Matušková 14, Čepelková 11, Bura 10, Andělová 9, Pazderová a Rosenbaumová 8, Kuthanová 7, Hrušková 6, Effangová 4, Hartigová 3, Minarovičová 2 - Hindráková 15, Vacková 12, Prokešová a Rylichová 6, Kozumplíková 5, Boudreau, Patočková, Herinková 3, Štěbetáková 2, Vašáková 1. Rozhodčí: Kec, Jeřáb, Ulrych. Fauly: 23:19. Trestné hody: 18/15 - 19/13. Trojky: 7:5. Diváci: 350. Stav série: 1:0.

Do problémů se dostaly hráčky Lokomotivy hned od úvodních minut zápasu a obdržených 29 bodů za první čtvrtinu nevěstilo nic dobrého. „Nechat si dát tolik bodů je strašně moc. Je to škoda, protože v první čtvrtině, kdy jsme ještě relativně čerství a naše obrana by měla nějakým způsobem fungovat, tak moc nefungovala,“ posteskl si trenér Lokomotivy Petr Kapitulčin.

Domácí basketbalistky se prezentovaly rychlou hrou, ani Trutnovačky nehrály žádného zanďoura a snažily se hrát na koš, což mělo za následek, že skóre postupně narůstalo. Bohužel, v neprospěch hostujícího družstva. „Z dnešní obrany rozhodně nejsem nadšený, ale dominance soupeře z hlediska rychlosti je velká,“ poukázal kouč Kapitulčin na to, že kádr rivalek je výrazně kvalitnější. „V Hradci se dorostenka nevejde mezi dvanáct hráček na soupisce, u nás jde do základu. Ten rozdíl musí být vidět,“ dodal.

Projevilo se to například v závěru utkání, kdy Trutnov již šetřil síly na další zápas a zkoušel se čtyřmi dorostenkami odvrátit stovku. Už se zdálo, že mladé hráčky tento „minisouboj“ vyhrají, ale poslední minutu nakonec takticky nezvládly a Andělová trestnými hody zakulatila domácí počet bodů. „Pro mladé hráčky jsou však takové zápasy obrovskou zkušeností a je jenom otázka, jak s ní naloží do další kariéry,“ poznamenal Petr Kapitulčin.

Ačkoliv času na regeneraci je málo, v pátek na „Komendě“ chtějí basketbalistky Lokomotivy sehrát důstojnější roli. I vzhledem k tomu, že s velkou pravděpodobností půjde o jejich poslední domácí zápas v sezoně. „Doma hrajeme vždycky lépe, takže to samozřejmě zkusíme,“ pronesl trenér.

Ve druhém středečním čtvrtfinále zvítězil doma Nymburk nad pražskou Slavií 77:55. Zítra se poprvé spolu utkají KP Brno a Handicap Brno a série USK Praha - Karlovy Vary bude rozehrána až v neděli, jelikož české mistryně dnes úspěšně bojovaly v ruském Orenburgu o postup do Final Four Euroligy. V semifinále vyzvou letos neporažený Kursk.