Srdnatý výkon Trutnova, Hradec si vzal výhru až ve čtvrté čtvrtině

17.3.2017  •  Basketbal  •
čtenost 604
 • komentářů 3

Trutnov - Za jako povedenou rozlučku s domácím prostředím lze považovat páteční vystoupení basketbalistek Lokomotivy. Ve druhém utkání čtvrtfinálové série play-off ŽBL s Hradcem Králové sice opět prohrály, ale na rozdíl od středečního duelu se vztyčenou hlavou. Na začátku druhého poločasu tým Petra Kapitulčina dokonce ještě vedl, ale větší překvapení favorit nepřipustil a po výsledku 73:86 bude mít příští týden ve středu doma výhodu mečbolu.

Už před play-off Trutnov počítal ztrátu v podobě neúčasti pivotky Bouman. K druhému derby rivalek šlo krkonošské družstvo ještě více oslabené, protože zranění z úvodního souboje nepustilo na hřiště elitní střelkyni Vackovou. O to větší uznání však Lokomotiva zaslouží, jak se popasovala s absencí dvou hráček základní sestavy a dokázala Lvice takhle potrápit.

Trutnov - Hradec 73:86 (20:23, 42:44, 59:64)

Body: Hindráková 25, Kozumplíková 22, Prokešová a Rylichová 7, Boudreau a Patočková 5, Štěbetáková 2 - Ovsíková 18, Rosenbaumová 13, Pazderová 11, Matušková a Minarovičová 10, Hartigová a Bura 6, Andělová 5, Kuthanová 3, Hrušková a Čepelková 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kubiš, Lukeš. Fauly: 19:15. Trestné hody: 8/5 - 16/15. Trojky: 6:9. Technické chyby: 0:1 (3. lavička Hradce). Diváci: 670. Stav série: 0:2.

„Opravdu za dnešní výkon skládám hráčkám obrovský kompliment za to, jak k zápasu přistoupily. Z hlediska nasazení, bojovnosti a energie, co do toho daly, tak pro ně mám jen slova chvály. Bylo tam všechno. Takhle se hraje play-off. Obrovsky si toho cením,“ byl po utkání na své družstvo patřičně hrdý Petr Kapitulčin. A to vlastně i přesto, že Trutnov prohrál…

Je ale prohrát a prohrát. Ve středu v Hradci bylo vymalováno po pár minutách. Doma s podporou svých fanoušků kladl Trutnov odpor až do začátku čtvrté čtvrtiny. „Kdyby mi to někdo řekl před zápasem, nevěřil bych,“ kroutil hlavou kouč Lokomotivy. Trutnovské basketbalistky držely ve hře Hindráková a Kozumplíková, které se vyspaly do střelecké pohody. Obě se přehouply přes dvacet bodů.

Domácí hráčky v utkání několikrát vedly. Ve druhé čtvrtině se jim povedl obrat z 28:30 na 34:30. Trojka Rylichové v úvodu druhého poločasu otočila výsledek na 45:44. Tento okamžik byl ovšem posledním, kdy měl Trutnov bodově navrch. Ale říct, že pak už byl bez šance na vítězství, to také nelze. Tato vidina se začala rozplývat až s úbytkem sil ve čtvrté čtvrtině. „Logicky to muselo přijít, protože nám chyběla širší rotace,“ poznamenal Petr Kapitulčin s ohledem na kvalitu kádru Hradce. Pokud by Lokomotiva chtěla pomýšlet na senzační vítězství, asi by podle kouče musela mít i méně ztrát. Naopak na doskoku proti středě bylo vidět obrovské zlepšení.

„Možná to bude znít ode mě zvláštně, ale já jsem ráda, že se domácím hráčkám utkání povedlo a pěkně se rozloučily se svým publikem. Potrápily nás a odkryly rezervy, které máme. Pokud bychom hladce vyhráli, vzniknul by pocit, jak nám jde všechno hladce a je to super. Je to pro nás jedině dobře, že zápas skončil těsným rozdílem. Hlavně Hindráková s Kozumplíkovou ukázaly, jak nebezpečnými jsou střelkyněmi. Věděli jsme to a chtěli je bránit těsně, přesto nám dělaly velké problémy. Byli jsme vyšší, ale nedokázali jsme to využít, trvalo nám hodně dlouho, než jsme si zvykli na živější hru domácích,“ komentovala zápas hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Sečteno a podrženo. Hezký zápas s rychlým a agresivním basketbalem na obě strany. A ještě by mohl být jeden.