reklama 

Vrátit důvěru trenérovi, užít si to a umístit se co nejlépe

16.6.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 435

Trutnov - Dnes u nás začíná mistrovství Evropy žen v basketbalu. Elitu starého kontinentu hostí Praha a Hradec Králové, kde se v základní skupině představí i český tým. Jednou z dvanácti hráček ve výběru trenéra Ivana Beneše je i Trutnovačka Petra Záplatová, která si na šampionátu zahraje poprvé v kariéře.

Vrátit důvěru trenérovi, užít si to a umístit se co nejlépe

Petro, jak jsi prožívala čekání na oznámení konečné nominace?
Rozhodnutí, která hráčka se nakonec do konečné nominace nedostane, přišlo až vlastně tady v Hradci Králové, těsně před zahájením mistrovství. Takže čekání bylo takové dlouhé a nepříjemné pro obě strany - hráčky i trenéra. Bojovalo se do poslední chvíle a trenéři pořád neměli jasno. Zároveň jsme ale jako hráčky musely být soustředěné na to, že mistrovství Evropy se blíží, ať už nominace dopadne jakkoliv.

Tohle je asi otázka na trenéra, ale co myslíš, že hrálo ve tvůj prospěch, že ses dostala do dvanáctky?
Moji výhodou asi bylo, že můžu do utkání nastoupit ze dvou postů. Jak z rozehry, tak z křídla. Plus je určitě i můj tlak na míč. Jsem zvyklá hráčky presovat po celém hřišti a vím, že umím být nepříjemná. Soupeřky nemají tak lehké řídit hru a mohou tím udělat více chyb.

ČR v základní skupině

16. června
Ukrajina - Česko

17. června
Česko - Maďarsko

19. června
Česko - Španělsko

Zápasy začínají v 18:00.

Poprvé v kariéře si zahraješ na seniorském ME, navíc doma. Co od šampionátu očekáváš?
Očekávám bouřlivou kulisu diváků, která nás bude hnát ještě k lepším výkonům. Očekávám, že nasbírám další zkušenosti, které budu moci využít v budoucnu. Chci si to užít a zároveň chci, abychom se umístili co nejlépe.

Jak to vidíš s tvou účastí na palubovce?
Uvidíme. Tohle je na rozhodnutí trenéra a samozřejmě na tom, jakou kdo má formu. Bude to hlavně o taktice. Teď už to nejsou přípravné zápasy, kde si můžeme dovolit chybovat. Jede se naostro, ale myslím, že trenér mi dává najevo, že mi věří a já mu to chci na hřišti vrátit co nejvíc.

Dnes hrajete úvodní zápas proti Ukrajině. Jak jste na soupeře připraveni?
Máme od asistentů k dispozici videa ze zápasů, které Ukrajina sehrála jak v přípravě, tak v kvalifikaci, která se hrála na podzim. Máme k dispozici jejich akce, máme popsané hráče - kdo a jak se profiluje v útoku a obraně. Ty hráče známe a teď už bude na nás, jak toho využijeme v zápase.

Hrací systém ME:
Šestnáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Dvě z nich se odehrají na zimním stadionu v Hradci Králové a dvě v Praze na Královce. Vítězové základních skupin postupují přímo do čtvrtfinále, družstva na 2. a 3. místě zůstávají ve "své" hale a křížem s druhou skupinou hrají o postup do play-off. Závěrečné zápasy turnaje bude hostit pražská O2 arena.

skupina A
Maďarsko, Ukrajina, Česká republika, Španělsko

skupina B
Bělorusko, Turecko, Slovensko, Itálie

skupina C
Srbsko, Slovinsko, Francie, Řecko

skupina D
Lotyšsko, Belgie, Černá Hora, Rusko

Titul obhajují Srbky, které se shodou okolností sešly v jedné skupině se svými finálovými sokyněmi z Francie.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama