reklama 

Bez Hindrákové a Prokešových, ale s touhou postavit papírové prognózy na hlavu

13.7.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 775

Trutnov - V neděli 24. září zahájí basketbalistky Lokomotivy další ročník Ženské basketbalové ligy. Prvním soupeřem trutnovského celku bude Slovanka Mladá Boleslav.

Bez Hindrákové a Prokešových, ale s touhou postavit papírové prognózy na hlavu

Derby s Hradcem Králové přijde na řadu hned v následujícím kole, ve středu 27. září. Druhý domácí zápas odehrají Trutnovačky proti Techniku Brno, pravděpodobně v neděli 1. října. Následně čekají Lokomotivu těžké zápasy v Nymburce a v domácím prostředí s USK Praha (8. října). Poté již ligový program zvolní a další zápasy se budou hrát už jen o víkendech, přičemž v listopadu a únoru čeká nejvyšší soutěž třítýdenní reprezentační přestávka.

Los 1. kola ŽBL

USK Praha - KP Brno
Karlovy Vary - Nymburk
Strakonice - Technic Brno
Ostrava - Hradec Králové
Žabiny Brno - Slavia Praha
Trutnov - Slovanka MB

„Los rozhodl, že hned první a třetí kolo nás čekají velice důležité zápasy. Není jednoduché hrát klíčové zápasy hned na začátku soutěže, ale určitě se na své soupeře budeme chtít připravit co nejlépe," komentoval los Petr Kapitulčin, který i pro letošek zůstává hlavním trenérem trutnovského celku. „Původní dohoda zněla na rok, ale předseda Smilnický mě v rámci naší koncepce a návaznosti na mládežnické celky přemluvil ještě na další sezónu,“ doplnil 36letý kouč.

Právě využití mládežnických hráček, a také snaha o vyhnutí se termínovým kolizím s hokejovou druhou ligou a fotbalovou divizí, bude mít za následek rozdílné termíny domácích zápasů. Na začátku soutěže tak bude Lokomotiva hrát nejčastěji v neděli odpoledne, pravděpodobně od 17 hodin. „V průběhu soutěže se v domácím prostředí představíme ale i v sobotu nebo v pátek, navíc někteří soupeři kvůli svým mladým hráčkám také zřejmě budou chtít některé termíny upravit,“ doplňuje k termínům domácích utkání kouč Lokomotivy.

Systém Ženské basketbalové ligy zůstává stejný jako v minulých letech, týmy se utkají každý s každým doma-venku a poté osm nejlepších celků postoupí do play-off, ostatní čeká skupina o záchranu. Poslední dvě družstva následně čeká nevyzpytatelná baráž. Té se bude chtít trutnovský celek vyhnout. „Loňská sezóna nám vyšla nad očekávání. Všechny sportovní cíle jsme postupy do play-off ŽBL a Final 4 Českého poháru výrazně překročili. Zároveň jsme si tím na sebe ale upletli bič. Loni jsme byli v podstatě nováčkem a pro ně bývá druhá sezóna vždy nejtěžší. Chci ale věřit, že to zvládneme, ač budeme znovu hrát zejména s odchovankyněmi, se spoustou dorostenek na soupisce," přiblížil Petr Kapitulčin situaci v týmu.

Tomu bude výrazně chybět Kateřina Hindráková, které si skvělými výkony řekla i o pozvánku do reprezentace. Tu však z pracovních důvodů odmítla a následně i ukončila ligovou kariéru. Dále již v trutnovském kádru nebudou pokračovat loňské zámořské posily Ali Bouman a Nicole Boudreau, již v průběhu sezóny odešla Michaela Potočková a studovat do Prahy míří také Kristýna Herinková.

Další velkou ztrátou pak je odchod zkušené Mileny Prokešové, která neodolala vábení eurocupového KP Brno. Autorka 5761 ligových bodů doplní i realizační tým. „V královopolském dresu bude tato elitní střelkyně nejenom hrát a předávat svoje zkušenosti mladším, ale také plnit roli profesionální masérky,“ píše se na klubovém webu KP. V brněnském družstvu bude v nadcházející sezoně působit i její manžel Pavel - na pozici asistenta trenéra, jenž tuto funkci vykonával v Trutnově tři poslední roky.

„Náš celek bude ještě mladší než v loňské sezóně. Zřejmě až v jeho průběhu tak doceníme loňské sedmé místo, kdy jsme suverénně zvítězili v kategorii poloprofesionálních celků," sdělil k věkovému průměru kádru trenér Kapitulčin, který i přes velké ztráty pro příští ročník neskládá zbraně. „Ano, bude to ještě těžší sezóna. Ale my budeme bojovat a nechceme si dávat za cíl pouhou záchranu, ale znovu budeme chtít útočit i na play-off. Už jsme v minulosti několikrát postavili papírové prognózy na hlavu, tak proč se o to nepokusit i nyní,“ dodal sebevědomě trenér Lokomotivy.

Letní přípravu zahájí v trutnovském klubu 8. srpna tréninky dorostenek, přičemž velká část z nich bude i součástí týmu žen. „Uvidíme, jestli budou nějaké posily, ale pokud ano, tak by určitě přišly až v září,“ naznačil Petr Kapitulčin.

(bog, pka)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Vilém Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama